Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam

dzis pojawiłsie dziwny problem, jechałem i podczas skręcania w prawo zauwazyłem dziwne zachowanie sie auta tzn . tak jak bym miał kapcia..ale sprawdziwłem i guma jest ok...potem nagle straciło sie wspomaganie:? , zgasiłem auto , odkecam pokrywe zbiornika od wspomagania i płyn jest zaraz pod sitkiem wiec mysle ze jest ok,zapalam auto i wspomagania dalej brak, kręce kierownicą, coś trzasneło,pprzeskoczyło i wspomaganie znów było...zrobiłem 2 km i znó to samo, brak wspomagania i cos strzela :? co to moze byc? moze jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacze rano , bo moze to zalezy od temperatury...czy jest cos takiego jak chłodnica płynu od wspomagania? pompa...nie wiem jakie moze miec to objawy bo nie miałem wczesniej e30 ze wspomaganiem..ale to takie uczucie jak by zablokowała sie kierownica i trzeba ją" przegwałcić" i znó pracuje dobrze.

patrzeyłem własnie na alledrogo...i pytanie czy mozliwe ze po prostu urwałsie pasek/ ewentualnei sie slizga - napędzający pompe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to przekładnia kierownicza (maglownica) siada.

Jeżeli pompa wspomagania nie wyje to jest OK.

Czytałem o takim wątku na bmw-klub dawno temu i okazało się że mechanizm maglownicy się powycierał i zaczęły się kruszyć po kawałku zębatki magla.

Niestety nie jest do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne jest to ze ...przez dwa dni znów było 100% wspomagania i dzis to samo:/ mysle o maglownicy ale przez miesiac jak mam auto zero dziwnego zachowaniaczy odglosów i tak z dnia na dzien...dlatego maglownica to 50% bo takie cos zapewne jest kwestia czasu a nie z dnia na dzien:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak dzis nastąpił koniec mojej przekłądni....

z racjie tego postanowiłem zobaczyc co ją bolało...:)a z racji pracy w TRW i jakiejś znajomosći procesu budowy przekłądni hydaraulicznych do wv ,skody czy audi zabrałem sie za demontaż:)

kilka fotek a i moze ktoś postanowi samemu naprawićcos co strzela mu we wspomaganiu...

fot 1 . przekłądnia wylądowała na stole i zaczeły sie oględziny

33526016.jpg

nie trwało to długo - diagnoza uszkdozone jedno z łożysk zaworu chydraulicznego( w przekłądni bez wspomagania zębnika) , konieczne okazało sie zdjęcie segera zabezpieczającego zawór który z racji wieku niestety już sie nie nadaje do niczego:

0e621178.jpg

nasepnie trzeba odwócić przekłądnie do górny nogami i przed oczyma mamy "nasadkę" na klucz 22 aby ją odkęćićmusimy zablokować zawór- na górze miejśce na klucz chyba 10 . nasadka jest na kleju do gwintów więć warto potraktować ją opalarką:

2ef6008c.jpg

w moim przypadku wraz z nasadką odkęciła sie nakretka blokująca zawór co spowodowane było kulkami z łożyska które nie wytrzymało próby czasu...

nakrętka z głebokimi miejscami po kulkach łożyska:

28053649.jpg

oraz samo łożysko..

51e1c618.jpg

zdjecie poniżęj przedstawia wyjęty zawór wraz z zaznaczony łożskiem- teżchyba je wymienie oraz miejscem w któym osadzone było rozwalone łożysko :

c0f54143.jpg

a syf który wylałsie z przekłądni napewno dawno stracił wszelkie właściwośći płynu do wspomagania.

429f6b5e.jpg

zdjecie kolejne to przegób osiowy - przykręcany do listwy - wygląda jak by pracował w błocie a nnie płynie do wspomagania- zaznacze ze mieszki były całe !5fd3a8e5.jpg

plan na jutro :

-wymiana łożyska na zaworze oraz dobranie łożyska do obudowy (postaram sie o foty)

-doprowadzenie przekłądnie do stanu leprzego niż na zdjęciu

-zakup nowych mieszków + opasek zaciskowych hallerana

-przepłukanie całej przekłądni płynem do wspomagania bo to co jest w środku wołą o pomstę!! a swojądrogą czy ZF jako producent przekładni do bmw przyjmuje gwarancje po 240k km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki magiel w garażu. Leży na wszelki wypadek :D

Jak namierzysz zestaw naprawszy uszczelek itp to daj znać ile to kosztuje np PW.

Jak coś to bym się pisał na taki zestaw!

A opis rewelka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak sie teraz zastanawiam nad swoja przekladnia, bo gumki mam cale sam mechanizm chodzi ok. Ale taki syf mimo ze oslony byly cale....

Tam pod oslonami gumowymi jest tylko smar?? tam niema plynu hudraulicznego ??

Mozna to tak sobie sciagnac i napchac tam smaru ?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak:

łożysko które sie rozsypało skf 6001 zz a to drugie to też skf bb cos tam...o ile pierwsze jest całkowice handlowe to drugie według informacji skf polska zostało juz wycofane i nie posiada zamiennika, jedyna opcja to demontaż tego łożyska i szukanie poprzez porównywanie.

Co do smaru to jest owszem ale pomiedzy listwąa zaworą w miejscu gdzie sie zazębiają.

przekładnia juz umyta i poskładana:) czekam jeszcze na nowe gumy z febi oraz drązki kierownicze zeby mieć wszystko nowe :)

pzekłądnia wygląda zdecydowanie lepiej niż wczoraj, ale po umyciu jej wyszłą na jaw kolejna usterka - nienaprawialna

5dc8b9b9.jpg

pęknięcie obudowy spowodowane uszkodzeniem łożyska - wewnątrz obudowy zębnik musiał strasznie gonić i narobił dziadostwa...ale działał wiec jest jakaś szansa, choć patrząc po stanie umytej listwy zębatej szanse spadają do 50 % :(

0378bf89.jpg

819a122f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie kibel wyszedł.

Szkoda. Zwłaszcza ze tyle pracy poszło.

To może kup używkę i sobie zregeneruj? Widzę że już temat rozpykałeś :P

Ja mogę swoją starą wziąć w weekend i przywieźć do WRO - jej jedyny mankament to walnięte uszczelniacze. Jak coś to wal na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro próba generalnqa:) przekłądnia rano bedzie zamontowana i mozna sprawdzac co to wyszło z mojej regenreacji- uszkodznie przekładni wynikło z rozbitego łożyska -miejsce pękniecia wyczyściłem i potraktowałem klejem dwuskładnikowym araldite 2014-1 wieć mysle ze bedzie ok ;) ale przy okazji tego tematu pytanie do posiadaczy trumien..jakie z tyłu macie amortyzatory?bo moje..hmm..są jakby zasilane hydraulicznie, mają przewody hydrauliczne poprowadzone i podłączone do jakiegoś ukłądu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa NIVO - regulowana sztywność amortyzatorów.

Skoro jesteś zdziwiony tym rozwiązaniem to chyba nie działu u Ciebie :P

Z tego co się orientuję jest to spięte razem z układem wspomagania ale nie wiem na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak przywiozę starą maglownicę z garażu i ja rozbiorę to się odezwę.

Moja w aucie zaczęła coś dziwnie stukać :/

Pogladaj doklanie, ja tez chcialem wymieniac pol auta bo pukalo w ukladzie kierowniczym, wymienialem krzyzaka i wtedy zauwazylem ze oslona miski (ta plastikowa) chaczy o gume maglownicy i puka....

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogladaj doklanie, ja tez chcialem wymieniac pol auta bo pukalo w ukladzie kierowniczym, wymienialem krzyzaka i wtedy zauwazylem ze oslona miski (ta plastikowa) chaczy o gume maglownicy i puka....

WOW stary. Możesz mieć rację bo moja osłona nie do końca pasuje. Opiera się minimalnie o miskę olejową (M52) więc faktycznie to może być to :D

Mam nadzieję że jutro nie będzie tak gorąco to to obejrzę. Dzięki!!

Auto stoi tak czy siak. Ja śmigam na rowerze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam , oddałem w zeszłym roku magiel od e30 do regeneracji i przy zdaniu starego "nowy" wyszedł 350 zł. Dochodzą do tego koszty montażu i ustawienia zbieżności. W moim przypadku sam sobie to zrobiłem oprócz zbieżności. W e34 wyciągnąć magiel to dosyć ciężka i skomplikowana sprawa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...