Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[E39 MK2] Problem z położeniem


kristo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam taki problem. Uporałem się właśnie z softem do komputera, znalazłem mapę, po wyczyszczeniu odtwarzacza MK2 jaki mam, załapało mapę i gut. ale jest małe ale.

Aktualne położenie pokazuje mi różnie, od ok 2 do ok 5 km dalej niż faktycznie jestem. Strzałka pokazuje że się przemieszczam, gdy się zatrzymam to na mapie też widać że się nie rusza, tylko że położenie jest kilka ulic dalej. Można to gdzieś skorygować ? czy może jest to problem mapy?

z góry dziękuję za pomoc.

ps. soft mam stąd: http://chomikuj.pl/Mr.Lova?b=1

a mapę stąd: http://chomikuj.pl/duniek2?b=1

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wina mapy lub źłej jakościowo płyty(napęd sie gubi, szuka scieżek). Co do mapy mogę Ci wysłąć odpowiednio nagraną CD tzn prędkość, weryfikacja błedów itp. Softa spolszająco-aktualizacyjnego mam, ale tylko do MK3. Pisz na PW jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moi Drodzy, odświeżam temat.

Porobiłem takie oto testy: zmieniłem soft na oryginalny V30, potem spolszczony, 2 różne wersje (w sumie 3 zmiany), za każdym razem odpinałem czytnik "żeby się jakby co zresetował".

Nagrałem na 2 różnych komputerach i napędach, 3 mapy PL z różnych źródeł. Próby przeprowadzałem na każdej możliwej konfiguracji soft-mapa i stojąc pod domem ZAWSZE navi pokazuje mi położenie jakieś 5 km na zachód w stosunku do realnego.

Istnieje opcja, że nie wiem jak to cudo zmusić do pokazania aktualnego położenia :D ale raczej nie o to chodzi.

Jak można zdiagnozować problem z navi? Czy to się jakoś kalibruje? Czy można np. odczytać położenie w stopniach, czy jakkolwiek sprawdzić czy to działa? Dodam, że w czasie jazdy kursor się przesuwa we właściwą stronę, tylko mapa pokazuje bzdety (jazda po jeziorze, i takie tam). W tunelu pokazało zanik sygnału, czyli gps działa. Tylko pokazuje źle. Help....

dzięki, pozdro! Kristo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...