Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


chwianie sie na wolnych obrotach i daje czarny dym


czarunia2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. co moze być przyczyną chwiania sie obrotow mniej wiecej od500 do 700/800. przy tym z rury leci czarny dym z kazdym wzrostem obrotow. Przy wcisnieciu gazu obr. przez ok 1/2 sek. po puszczeniu pedalu gazu zostaja na tylu na ile zabralem noge. Czasami jest idealnie obr. są rowniutkie.. przypomne silnik 2,4td m21...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Moim skromnym zdaniem,przyczyną będzie 'zawalony' zawór EGR tzw.recyrkólator spalin. W silnikach starszego typu,zazwyczaj wystarczało wyciągnąć go i porządnie umyć benz.ekstrakc. Cokolwiek pompy siadają~niestety fakt:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sory za zadkie odpowiedzi a;e aktualnie zadko mam dostep do kompa. dzieki za odpowiedzi ale mysle ze to bardziej cos z pompa bo bardzo czesto sie zapowietrza. odpowietrze odpale jest wszystko ok. gasze odpalam i tak wkolko moge ale jak postoji nie odpalana z 2 dni znowu jest cala rurka zapowietrza . tylko pare bombli piany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAaaaa to ja sie jeszcze podpytam co cos jezeli piszemy o 2.4 td :) wiecie przy ilu obrotach wlacza sie turbina ??

Swoja droga czy przy swoim m21 masz pompe paliwa ? w dodatku nie chodzi i o to cos w zbiorniku bo ja tam cos znalazlem wyjalem rozebralem zepsulem i wymienilem :) i byl to plywak :D chyba nie ma tam jako takiej elektrycznej pompki paliwa czy mi sie tylko wydaje ?

Ahas poszukaj nieszczelnosci przy podstawie filtra paliwka...

Wiesz o co mi chodzi o to co sie wkreca filterek paliwka

Edytowane przez bullit87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...