Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po 6 latach znalazłem bezinwazyjny sposób na postawienie wskazówki temp. wody w pion:) Polega na wymianie fabrycznego termostatu (88'C) na termostat stosowany w BMW e36 ale również M40B18. Nie wiem dlaczego ale w e36 jest na 92'C

https://www.bmwautoparts.pl/pl/katalog/czesci/11_4335/ac20169/0/0/0/0/0/pompa-wody-uk-chodntermostat - e30 - el.7

https://www.bmwautoparts.pl/pl/katalog/czesci/11_0556/0/47436/L/0/0/0/0/pompa-wody-uk-chodntermostat - e36 - el.7

Ogrzewanie parzy w ręce, wcześniej myślałem, że mam zakamienioną nagrzewnicę, oby dwa grube przewody gorące, wcześniej ten dolny był ciepły. Więc jeżeli kogoś drażni wskazówka temp. cieczy polecam sposób. Na pewno nie zaszkodzi bo to ten sam silnik i jeżeli w e36 nie szkodzi to w babciach też nie zaszkodzi. Widać inżynierzy naprawili ten błąd:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem, do pionu brakuje jakieś 3-4 mm, Stało się tak po zmianie termostatu (od e30 m40) Wcześniej wskazówka nie chciała się wychylić za tą drugą kreskę. Pozostaje wymiana na ten od e36, dzięki za porade.

U mnie jeszcze wisko coś nie bangla jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podłączyć bume pod kompa najpierw i sprawdzić jaka jest temperatura

yyy a takie coś można w ogóle sprawdzić? Sorki za moją niewiedzę. Co do czujnika temp. to jest ok ponieważ kiedyś musiałem bardzo gruntownie przerobić temat odnośnie zegarów, czujników itp. Bo jakiś jełop przed moją kadencją mocno przekombinował instalację i musiałem wszystko odkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy a takie coś można w ogóle sprawdzić? Sorki za moją niewiedzę. Co do czujnika temp. to jest ok ponieważ kiedyś musiałem bardzo gruntownie przerobić temat odnośnie zegarów, czujników itp. Bo jakiś jełop przed moją kadencją mocno przekombinował instalację i musiałem wszystko odkręcać.

No ja u siebie sprawdzałem przy wymianie termostatu .... a E30 i E32 są w podobnym wieku więc chyba sprawdzenie pod kompem temperatury będzie możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe sprawdzenie temp. wody np. carsoftem 6.5 bo 6.4.1 nie obsługuje live data, lub inną INPA. Co do czujników i zegarów to tak: Niebieski z 2 pinami wymieniałem na nowy oryginał BMW, brązowy z 1 pinem (ten jest na licznik) też nowy z serwisu. Po wymianie termostatu na Wahlera 88'C coś się poprawiło bo do pionu brakowało ok. 1-2mm. W miedzyczasie wymieniłem licznik, bo umarł obrotomierz i temp. wody pokazywał jak przy starym. Potem postanowiłem usunąć wszystkie krwawienia z silnika więc kupiłem komplet uszczelek, wyjąłem silnik powymieniałem uszczelki no i chłodnicę bo też krwawiła. Po montażu wskazówka stała na przedostatniej kresce przed pionem. Rozbierając starą chłodnice na złom zauważyłem, że jest dość mocno zakamieniona. Przyszła zima i zacząłem szperać po katalogach itd.. Silniki BMW są testowane w ekstremalnych warunkach i mają bardzo wydajne układy chłodzenia i ogrzewania dlatego w naszym klimacie z termostatem na 88'C tak to właśnie wygląda i powiem szczerze nie spotkałem się jeszcze z fabryczną, nie przerabianą e30 ze wskazówka w pionie czy to m40 czy m20 nigdy nie doszła do pionu. Wcześniej nie zagłębiałem sie w ten temat, bo uważałem, że e30 tak ma, na zimę karton na chłodnice i koniec. Dodam jeszcze, że kiedyś umarło visco, nie miałem kasy na Sachsa czy Behra więc kupiłem chiniola, myślałem że to wina visco ale przełożyłem Behra nowego od kumpla i było to samo, więc chińskie visco firmy SRL działa dobrze już 3 rok i narazie nie zmieniam. Ja doszedłem do tego na swój sposób i chętnie się tym dziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, ze jeśli chodzi o wisko SRL to u mnie również zajefajnie działało jak miałem M40.

A kupiłem je dlatego ze Behr który do mnie przyszedł był zepsuty więc poprosiłem o zwrot pieniędzy i kupiłem na szybko SRL. Jeździ do tej pory w aucie jednego z naszych forumowiczów :D

Także SRL - chińszczyzna, tak. Ale jakość jest porządna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...