Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

przejde do sedna sprawy...

mam maly problem z moja BMW e46 2litrowy Diesel 180tys. przejechane.

od jakiegos czasu jak nacisne do dechy to okropnie dymi.

Moc wszystko jest nie ma zadnej "dziory" ciagnie jak nalezy.

Co ostatnio zauwazylem, ze jezeli sie powoli dodaje gazu nie dymi, a nawet jak silnik ma wysokie obroty "constant" czyli trzymam go na np:3000 obr/min tez nie dymi.

Powiedzieli mi w BMW ze moze byc turbina-te modele maja problemy i zazwyczaj miedzy 120-180tys zaczynaja sie psuc.

Robie sobie moze nadzieje, ale mysle ze jakby turbina nie miala szczelnosci to tez by dymilo na wysokich obrotach-chyba ze sie myle!

Jesli chodzi o pobor Oleju w miare normalny co jakis chas dolewam-srednio co 1000-2000km, 200-350ml oleju.

Bylem na kompie nic nie wykazalo, zadnych bledow.

Ostatnio sie zastanawialem czy tez zawor ERG moze siadac-jesli zawor siadl-jakie sa jego objawy?

z gory dziekuje za Pomoc

Pozdrawiam....<bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kompie wykazalo ze jeden z wtryskow musi korygowac miedzy 2-5 (nie wiem jakich jednostek).Inne w sumie tez troszke korygowaly ale nie tak duzo jak ten jeden.

W sumie nic nie mowil mechanik, ze jest zepsuty.

W sumie wieczorem mam wrazenie na niebiesko dymi-ale teraz wiekszosc samochodow na Xenonach jezdzi.Takze juz sam zglupialem;). W dzien w lusterku widze ze na czarno!

P.S.Prosilbym tez o jakis namiar na dobrego mechanika ktory sie zna na BMK-ach w okolicy Gliwic.z Gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korekcje widzialem nic na czerwono nie bylo. Nawet zrobilem z nim jazde probna. Widzialem linie jak ptracuje wszystkie 4 wtryski i ten jeden najwiecej musial korygowac.

A zawor ERG tez kukal i jak sie nie myle jakies 67% bylo.nie wiem w jakim zakresie musi pracowac.

Ale chyba masz racje pojade jeszcze do innego mechanika. Niech podepnie i sprawdzi.

A od czysu do czasu jak zrzuce z biegu wskazowka obrotomierza opadnie lekko tak jakby sie silnik zadusil i znow wszedl na swoje obroty.ale to sie zdarza od czasu do czasu.

Kurcze szykuje mi sie dluzszy wyjazd i strach teraz wyjechac, zeby cos nie siadlo.

A niechce odrazu turbiny wymieniac. Chce jezdzic tak dlugo az padnie. Jakby nie bylo turbina nie maly wydatek, a moze sie okazac ze to nie ona tylko wtrysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu czyściłem u siebie. Najlepiej jakimś rozpuszczalnikiem , puszcza cały nagar w środku , teraz u mnie o wiele mniej dymi przy bucie. ale np jak jezdzisz tylko po mieście tak już to jest , co jakiś czas trzeba wydmuchać wszystko przez katy lolol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyść EGR,zmień filterek odmy,niech ci zrobią test przelewowy,poszukaj najlepiej kogoś z DISem,pokaże czy masz poprawne wartości(pokaże jakie mają być od-do),na początek podstawy,tu znajdziesz kogoś z okolicy z kompem http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&ll=52.187405,20.983887&spn=7.505736,19.753418&z=6&msid=217929254550052471344.0004a4589c86f70991725

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopione tłoki w CR to bardzo popularne awarie i w sumie nie jest to jakoś ściśle powiązane z konkretną marką , lejący wtrysk zamiast zrobić mgiełkę olejową najczęściej pluje / chlapie różnie to miechanicy nazywają tak czy siak do cylindra dostaje się ropa w nie takiej ilości jak powinna oraz w chaotyczny sposób rozproszona po cylindrze przez co tłok nie jest w stanie wykonać swego zadania mianowicie wytworzyć odpowiedniego ruchu wirowego co więcej z racji tego że dizel działa na zasadzie samozapłonu przez co spalanie nie zawsze następuje w momencie w którym powinno co więcej takie chaotycznie-wybuchowe-mieszanki niosą ze sobą ryzyko że temperatura spalania dramatycznie wzrośnie a tym samym się zacznie topić.

Hmm trochę pokrętnie to napisałem ale chyba mniej więcej widać o co chodzi :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze sie skupie na wtryskach. Podjade na kompa i chyba je na nowo zaprogramuje.

Wie ktos ile kosztuje zaprogramowanie wtryskow i kto sie tym zajmuje w okolicy Gliwic?

Co z tego wyniknie dam znac.

wtrysków się nie programuje , wkładasz i śmigasz (to nie pompowtryski vw gdzie musisz je nawet specjalnie ustawiać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja mam ten sam problem czyli pierwszy bieg jest rowne przyspieszenie i nic za bardzo , dwujka cisne rownomiernie i nic dociskam pedal do dna i czarnawo za mna , wczoraj bylem w poludniowej walii i calej drogi na raz bylo okolo 500km . dzis powoli ruszylem przejechalem dwie ulice i tak dla kurarzu po zagrzaniu sie troszke motoru przcisnalem na 2 do podlogi to tak mi polecial czarny dym ze moglem robic za zaslone . po tym juz byl spokuj..... mam na to dymienie sposob i nawet pomaga powiem. zawsze staram sie raz na jakis czas przeciagnac na 2 i 3 do konca , wydymi co ma wydymic i potem tego nie ma. kolejna zecz ktora zauwazylem to gestosc dymu , jest to do dojrzenia . za kazdym razem kiedy tankuje paliwo na roznych stacjach to auto zachowuje sie innaczej i ten dym przy doladowaniu jest inny. na shelu jest dobre i tam tankuje bo nie kopci tak przy wlasnie dociskanu pedalu do podlogi.pozatym wiadomo ze dociskanie pedalu to zalewanie wtrysku i to spalanie juz nie jest tak dokladne. wiec to przyspieszenie nie bedzie w sytuacj diesla za***iste i czyste szczegolnie w 2.0d.staram sie ruszac plynnie i uzywac przyspieszenie w miare zapotrzebowania auta . no nic 3.0 to nie jest wiec rajdowki z tego nie zrobie.uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...