Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

siemka,

dzisiaj bede wymienial zarniki w swiatlach (e46 polift).

Musze o czyms pamietac, czy to tylko krecenie srubkami ?

Odlaczac aku, czy tylko przetwornice (o ile mozna ja odlaczyc)?

napiszcie co wiecie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim rób to na wyłączonym zapłonie i wyłączonych światłach by Cię nie zabiło !!!. Sama wymiana jest dziecinnie prosta, ściagasz plastykową obudowę z tyłu lampy, przekręcasz obejmę czy jak to sie tam nazywa (w lewo) i wyjmujesz żarnik. Wyciagasz go z mocowania (znów kręcąc w lewo) i utylizacja. Bierzesz nowy - NIE DOTYKAJ SAMEGO ŻARNIKA PALUCHAMI i montujesz w odwrotnej kolejności.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już w piątek założone ;)

moje zgrabne roczki zrobiły to bez wysuwania światła :)

----

ale teraz pytanie nr 2 związane z wymianą:

czy po wyminie żarników konieczna jest regulacja świateł?

i cz są jakieś specjalne "myki" na regulację takich świateł?

tzn. rozumiem, że samochód musi być uruchomiony, aby światła się wypoziomowały, ale czy coś jeszcze..

pytam się bo odnoszę wrażenie, że w czasie wolnej jazdy światła świecą wyraźnie bliżej niż w przypadku szybszej jazdy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam się bo odnoszę wrażenie, że w czasie wolnej jazdy światła świecą wyraźnie bliżej niż w przypadku szybszej jazdy

hehehe, bo jak zapieprzasz to przód się podnosi :)

nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w poradzie było "zaznaczyć markerem pierwotne położenie uchwytów reflektora" jeżeli masz wątpliwości to na diagnostykę - sprawdzą Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie bylem na diagnostyce i ustawili mi tak, ze wieczorem wszyscy byli malo zadowoleni :D

musialem recznie opuscic na regulacjach

niby mialem uruchomiony silnik, swiatla sie wypoziomowaly, a tu ZONK :)

dzisiaj polece na reklamacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...