Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 lat później...

za lusterkiem (mocowanie do szyby) musisz mieć czujniki światła, żeby wiedziało kiedy ma się ściemniać - ten sam czujnik odpowiedzialny jest za sterowanie świateł w pozycji "A" oraz najczęściej jest w nim czujnik deszczu do wycieraczek. Nie wiem jak ze wstecznym, ale jak nie podłączysz fotochromu do napięcia, to będziesz miał - niepodłączony fotochrom :)

ogólnie fajny temat, ale też nie wiem czy nie wymaga aktywacji DISem po założeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem do siebie (e34) fotochrom z e38 (taki sam jest w e39). Zaczep lusterka jest taki sam :) Problemem jest wiązka i kostka na końcu - u mnie jest inna niż w e38/e39. Musisz wyciągnąć wewnętrzne lusterko i zobaczyć czy masz wiązkę, jak masz to tylko podpinasz i się cieszysz :)

Jak nie to potrzebny Ci prąd.

U mnie wiązka ma trzy kable: plus, plus po właczeniu świateł i masa. Podłączyłem w kostce lusterka pin 3 pod plus ze świateł i pin 10 pod masę i mam tak, że jak włączę światła to uaktywnia się fotochrom. (piny tak jak na foto z linku dirty.73)

Pod wsteczny nie trzeba podpinać - to jest tylko po to aby lusterko rozjaśniało się na wstecznym.

Tak jak Kosa napisał: czujniki są w lusterku (jeden po stronie lustra, drugi od strony szyby). Aby sprawdzić czy fotochrom działa (w dzień) musisz zasłonić ten od strony szyby i poświecić w lustro (w nocy wystarczy tylko poświecić). Jeśli działa to się ściemni :)

Jeszcze taka ciekawostka - są także fotochromatyczne lusterka boczne - jednak całością steruje lusterko wewnętrzne trzeba mieć w lusterku piny 4,5,6,7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...