Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co o tym sądzicie przy obecnej cenie disla takim rozwiązaniu można trochę zaoszczędzić.Widziałem na Discovery jak firma w Canadzie to montuje ,wtryski gazu są wmontowane w kolektor powietrza.Silnik pracuje na ropie a gaz jest wtryskiwany do komory spalania wraz z powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko firmy w Kanadzie to robią. Pracuje w Volvo i do autobusów też montujemy instalacje gazowe, tyle tylko że CNG. Nie wiem czy to nie będzie problem z tankowaniem.

Właśnie to samo chciałem napisać .... volvo klepie dla niemców autobusy z CNG na dachu albo w podłodze , startują z mydlanej .... tankowanie na ulicy gazowej i dzida do szkopów :D

Też już widziałem kilka ogłoszeń o montowaniu LPG do dizli ale szczerze nie znam nikogo kto by na czymś takim jeździł ale pewnie to tylko kwestia czasu jak ropa przekroczy magiczne 6zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wcale nie jest zły pomysł... lecz troche drogi gdyż jest problem podczas montażu,a mianowicie skąd wziąć sygnał skoro nie mamy wtrysków benzynowych!! w common rail to nie przejdzie!! tylko w starszych dieslach np 2,5tds:) ale nie ma rzeczy niemożliwych zrobi się lecz cena będzie oscylować w granicach dwu krotnej wartości inst do benz:(:pa i gaz jest paliwem pomocniczym.... auto zyskuje troche na mocy po założeniu instalacji:)8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadałem kiedyś z chłopakiem z tej stacji na gazowej o instalacji CNG i faktycznie sie opłaca,ale koszt montżu ponoć jest wielki tzn.sam montaż jest tani tylko ponoć zbiorniki sa bardzo drogie (są bardzo duże i grube) co dodatkowo zajmuje dużo miejsca, spalanie takiego gazu jest większe od oryginanego paliwa o jakieś 20% ale jest dużo tansze! teraz zostaje czekać jak będziemy mykać elektrycznymni bmw;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc i ja dodam swoje.

Mój dobry Kumpel pracuje/pracował w zamojskim MZKa i tam była akcja, że wszystko co na ropę jeździło miało znośny nalot i było w dobrym stanie to zagazowali w CNG. Zagazowano i Volviaki i Scanie i Solarisy i nawet stare Jelonki- dosłownie cały tabor. Na pierwszy ogień wydech- cały z nierdzewy, jest jeszcze gorzej niż na LPG bo spaliny chłodniejesz i więcej kwasoty w wydechu zostaje i szybciej go żre. Dodatkowe zbiorniki- to jest problem. Bo o ile sam montaż nie jest trudny tak jak pisze Mordulec, to jeżeli ktoś nie przewidział montażu dodatkowych mas to zawieszenie pada bardzo szybko- szczególnie jeśli zbiorniki (nie takie lekkie znowuż) są na dachu.

Tankowanie- jeden autobus jedna noc a najszybciej to 6 godzin. Powód? Tankuje się to ciśnieniem podobnym do tego jakie jest w kuchenkach gazowych ale później jakieś sprężarki(200bar z tego co pamiętam) w grę wchodzą (bardzo specjalistyczne z usa) itp itd i samo tankowanie jest najbardziej upierdliwe z tego całego CNG jak mówił.

Common jak common też znajdą na niego sposób- podobnież jak już od dawna wiadomo jak zasilać LPG merole z wtryskiem mechanicznym- a podobno się nie dało...

ale żeby nie popadać w przesadny pesymizm...

U Ruskich a najbliżej na Ukrainie można zobaczyć jak stare Zisy Ziły i Urale wesoło pomykają z butlami propan-butanu w podwoziu a po Lwowie od dawna komunikacja miejska rozlatującymi się dieslami kołacze z butlami na dachu.

W 1990 roku ojcu jakiś znajomy Rosjanin zagazował taką instalacją Merola- chciał wprawdzie powiercić gaziora Pierburga ale obeszło się bez i nawet merc jeździł na tym ale straszna partyzantka to była z tego co pamiętam. Natomiast z kolejnych ciekawostek to w 91 albo 92 ojciec przytargał z Belgii lub Holandii Opla Rekorda który już miał instalację CNG- tylko że w Polsce nikt nie wiedział co to jest przez ładnych kilka lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...