Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Przywitać się przywitałem więc przejdę do rzeczy ;)

Pewnie wielu osobom posiadającym E46 w wersji coupe znany problem, odklejające się uszczelki wewnątrz samochodu która prawdopodobnie doszczelniają szybę w środku (bo tak naprawdę nie wiem do czego one są, może tylko dla ozdoby). Próbowałem na własną rękę, ale że nie posiadam garażu i narzędzi to nie zbyt mi to wyszło, a wygląda to tak:

[ATTACH=CONFIG]17964[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17965[/ATTACH]

Biorąc pod uwagę że nie wyszło mi wcześniej poszukałem serwisu który zajmuje się takimi naprawami i trafiłem na S Plus serwis. Jedna strona 100zł, zamierzam się tam wybrać, tylko chciałem się skonsultować czy może ktoś zna, bądź sam potrafi to zrobić taniej ;)

THX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobry żart ja te uszczelki sklejam na klej do szyb i jest :mrgreen: klej 30zł czas 15min i w trakcie dwa browary

Jaki masz patent? Tzn. czym je przytrzymujesz żeby się przylepiły? Czy klej do szyb odrazu chwyta? Ja próbowałem butapremem, gdzie materiał który się przylepia trzeba minimum pół godziny dociskać do siebie pożądnie. Kupiłem takie platikowe "uchwyty" na rurki które posłużyły mi jako klipsy, podociskałem jak się dało ale marny efekt... Największym problemem było "złapać" te uszczelki na zagięciach na słupku... Swoją drogą w 15 min dwa browary... :P i jeszcze uszczelki w między czasie przykleić. Spragniony bardzo chyba byłeś :P

Edytowane przez Dareg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem butapremem, gdzie materiał który się przylepia trzeba minimum pół godziny dociskać do siebie pożądnie.

Kurde, dostałem jakiś czas temu tubę kleju - wyglądał jak silikon - kuzyna firma robi łodzie i wkleja na to szyby z plexi do kabin. Wklejałem tylną trójkątną szybkę do Toyki na to i super trzymało. czas wiązania ok 0.5h - pełne utwardzenia po 6h chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie, tylko tak jak już wspomniałem ja nie mam warunków do takich zabiegów, nie mam garażu i co mam pół godziny albo lepiej tyczeć na dworze dociskając rękami? Bardzo was proszę o jakieś wypowiedzi które do czegoś się przydadzą, bez obrazy. Jak mieliście "jakąś tubkę czegoś" to czego i jaką konkret. Tak samo jeśli udało wam się to przykleić to jak? Rękami trzymaliście te uszczelki, zębami? Bo to nie jest takie proste w brew pozorom żeby tego nie zorbić na odpier***.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopie, bez nerw. Bo zajechało jakbyś chciał fotostory z rozwiązaniem. Klej to przemysłowa odmiana WURTH Super silikon RTV masa uszczelniająca klej (1949206704) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. . Ja robiłem to 450km od domu, także kwestię garażu mamy wyjaśnioną. najpierw usunąłem stary klej, odtłuściłem i nałożyłem nowy. Miałem zamiar złapać ściskami stolarskimi (auto stało na posesji kuzyna), ale zaczeło kropić i przykleiłem szarą taśmą "Duck tape" mocno naciągając do środka - nie wiem jak u Ciebie będzie lepiej. Rano było jak z fabryki - trzeba tylko uważać bo klej z tej taśmy lubi plastiki i ciężko go usunąć. Sprzedawałem ją ponad 8 m-cy późnej i nic się nie działo, a czarnego silikonu nie było widać.

bez nerwów stary. Jesteś Polakiem a nie Niemcem. Dasz radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopie, bez nerw. Bo zajechało jakbyś chciał fotostory z rozwiązaniem. Klej to przemysłowa odmiana WURTH Super silikon RTV masa uszczelniająca klej (1949206704) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. . Ja robiłem to 450km od domu, także kwestię garażu mamy wyjaśnioną. najpierw usunąłem stary klej, odtłuściłem i nałożyłem nowy. Miałem zamiar złapać ściskami stolarskimi (auto stało na posesji kuzyna), ale zaczeło kropić i przykleiłem szarą taśmą "Duck tape" mocno naciągając do środka - nie wiem jak u Ciebie będzie lepiej. Rano było jak z fabryki - trzeba tylko uważać bo klej z tej taśmy lubi plastiki i ciężko go usunąć. Sprzedawałem ją ponad 8 m-cy późnej i nic się nie działo, a czarnego silikonu nie było widać.

bez nerwów stary. Jesteś Polakiem a nie Niemcem. Dasz radę :)

Sorry, nie chciałem żeby tak zabrzmiało :bag: zapomniałem w tym dniu nerwosolu :P Hm.. taśmą powiadasz... "duck tape" w sęsie tzw. taśma szkota? Czy taką do kartonów? Kurcze nie mogę sobie wyobrazić żeby to zdało egzamin, może w tych miejscach pod sufitem i przy przedniej szybie, ale z boku nie ma bata żebym to tak przylepił taśmą aby dobrze dwie powierzchnie przylegały... Ręką jest trudno. Eh co tu dużo mówić, mam dwie lewe ręce do takich robót. Znając mnie nababrze wszędzie tam gdzie nie trzeba tym klejem. Chyba się skończy na tym serwisie :P Pomyślim jeszcze. Dzięki Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...