Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam BMW E38 730d z 2000 roku. Po odpaleniu auta, po 2 minutach wskaźnik temperatury pokazuje prawie idealnie pion a 30 sek pózniej wskazówka jest już na samym końcu wskaźnika. Co mam zrobić ? Czy wystarczy wymienić czujnik wody czy coś powazniejszego? Dodam jeszcze ze wskaźnik bardzo szybko się podnosi. Pozdrawiam pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem kilka dni temu ten sam temat w e34, tyle ze tam po włączeniu zapłonu wskazówka szła od razu na maxa, a chwile potem opadała na zero... winna okazała się pamięć eeprom, a dokładniej zapewne jej wsad, na dniach zbuduje programator, wgram nowy program do kości pamięci i zobaczymy co z tego wyjdzie. możesz mieć ten sam problem, w e38 jest już zapewne pamięć flash i można zaprogramować ją od nowa aktualizując firemware za pomocą sss lub WinKFP :) poszukaj kogoś ogarniętego w okolicy z kompem i fejsem i niech zrobi aktualizacje zegarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jeszcze w głowicy gdzieś jest wkrecony... Szczerze to jestem troche przerażony tą elektroniką w aucie. kilka rzeczy jeszcze musze zrobić bo chciałbym auto na przysłowiowy TIP TOP. Dzieki za podpowiedzi. napewno na forum opisze jak to zrobić jak już bedzie gotowe.... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro zgadza sie ale jak stało auto to jak wcześniej napisałem temp leciała do konca a podczas jazdy tak jakby sie naprawiło. Szczerze to nie wiem dzisiaj jak bedzie z temperaturą ale wczoraj było ok. Temperatura sie unormowała... Sprawdzałem gdzie jest czujnik i okazało sie że pod kolektorem z prawej strony z tyłu jak sie stoi przodem do auta. Trzeba kolektor odkrecać niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...