Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj rano jak tylek wciskalem do samochodu, termometr pokazywal jakies -11st. Samochod przez caly weekend nie byl odpalany, ale odpalil bez problemu. Benzyna juz na rezerwie, ale gazu mialem okolo polowe zbiornika. Jade jade, i nie chcialo mi przelaczyc na gaz. Nawet kiedy wskaznik tempu byl w pionie, dalej jechalem na benzynie. Wiec wylaczylem i wlaczylem instalke LPG recznie (przycisk) w nadzieji, ze cos zaskoczy, ale nic - dalej czerona lampka swiecila. Zjechalem na stacja na grabiszynskiej aby zatankowac. Skoro bylem to zatankowalem gaz i pozniej mialem przejechac do dystrybutora zeby zatankowac paliwo. Po zatankowaniu do pelnego zbiornika gazu (ok 30l), wlaczyl sie gaz bez problemu. Dziwna sprawa. Orientuje sie ktos co moglo byc nie tak? Cos sie psuje, czy to normalka ze przy takich temperaturch cos nie zaskoczy albo cos sie nie przelaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak wracałam wieczorem było -8 st, benzyny mam trochę, gaz już na wykończeniu i po przejechaniu jakiś 3km bez problemu przełączyła się na gaz. Całą niedziele stało, ale wieczorem też odpaliła bez problemu.

Odpukać na razie nie mam problemów, zobaczymy jak będę większe mrozy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy takich minusach odpalam auto stoi tak z 5minut i dopiero jadę i po kilometrze przeskakuje na gaz bez problemu.

Obstawiam,że coś (jakiś zawór,czujnik)przymarzł a potem po prostu się rozgrzało dobrze i zadziałał :)

Czyściłeś parownik ? Jeśli nie polecam raz na ruski rok wykręcić go otworzyć i wyczyścić syf szlam który tam się zbiera on też jak przymarznie może być przyczyną nie przełączania :) to tak jakbyś jeździł na benzynie z zasyfionym filtrem paliwa :) jakbyś miał diesla to zrobiłby się żel w filtrze i nie odpalisz jak ludzie co oszczędzają na filtrze :)

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kurcze Mordules, caly czas nie moge sie przyzwyczaic do tej subarynki u ciebie. Tell me, czeeeemuuu?

...tak, to sie nazywa niezly offtop, ale to w moim temacie wiec sie nie liczy :P

Dzieki chlopaki za rade, przejrze te czesci instalki i zrobie co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woz to prosta fizyko-chemia:

Ciśnenie spada wraz ze spadkiem temeratury i rośnie wraz ze wzrostem temperatury.

Ja swoją butlę w lecie tankuję 28 litrami a obecnie w temperaturze ponżej zera wchodzi mi...

33,xx litry LPG.

Zima ogólnie to fajny okres dla silnika: niskie temperatury, dużo tlenu w powietrzu, ćisnienie.

Możliwe też że tak jak wspomniano wczesniej podmarzła Ci cewka (osadził się szron z wilgoci w szczelinie powietrznej pomiędzy cewką a "kotwą")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadalem z kolesiem i mowi ze po prostu przy tak niskich temperaturach jak -12, -15 rano, samochod potrzebuje znacznie dluzej zeby przeskoczylo na ten gaz. Mi gdzies tak po 8-10km przeskakuje, i to za kazdym razem jak sa takie hardcorowe tempy na dworze.. Tak czy siak podjade do niego, niech posprawdza czy wszystko gra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozu dopiero po 8km przełącza ?Troche długo-mi przy 5,3km przełącza na LPG a temp była -18.Temp przełączenia to 32 st.C.8km to dużo,przecież V szybciej grzeją niz R.Po 8 km mam pion na wskaźniku temp a gaz włącza się jak wskazówka opuszcza niebieskie pole.Mimo to szykuje się na zmianę termostatu na 88st.C z 80st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt-8 km to dlugo...mi po jakis 4-5 załącza sie gaz(na 37stopni mam ustawione)...choc ostatnio przy przelaczaniu sie i spadku obrotow(np.postanowie sie na zoltym jednak zatrzymac:) )to mi przez chwile pofaluje(po odpietęj przeplywce,bo szaleje przez morzy;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Podobna zawartość

  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...