Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś może podobny problem jak ja? Falują mi obroty. Najczęściej rano przy pierwszym odpaleniu. Skaczą do około 1000 i po jakimś czasie spadają do 800-900. Zauważyłem też że jak włączam ogrzewanie to też skaczą do góry. Ogólnie auto jest mniej dynamiczne ale nie jakoś bardzo. Niewielka różnica ale jest. No i czasami na biegach 4 i 5 przy przyspieszaniu jak wkręca się na 2000-2200 obrotów to chwilowo traci moc no i po chwili dalej przyspiesza. Czytałem że może to być przepływka, pompa paliwa, czy turbina nawet. Ale chodzi mi czy konkretnie coś podobnego ktoś może miał. Bo pojade do mechanika to wszystko będzie kazał wymieniać;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kompie nie było błędów. Filtr wymieniałem niedawno, a przed wymianą też miałem ten problem. Ale mam pytanie, może troche głupie bo znajomy mi powiedział że może być to ssanie;d Możliwe? Zazwyczaj rano na zimnym silniku mi się tak robi. Ale nawet gdyby ssanie to nie tracił by mocy w pewnym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze sam przepływke jak bede miał czas. U mnie w Oławie jest jeden koleś co sie za***iście zna, ale trudno go dorwać;d umawiasz sie z nim a o nie przyjeżdza bo co innego jeszcze robi a nawet sie nie odezwie;d Będzie okazja to kogoś z wro właśnie poproszę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Miałem ten sam problem z falującymi obrotami. Na wolnych obrotach obroty skakały z około 700 na 900 i za chwilę znów niżej i znów wyżej. I tak samo miałem gdy włączałem ogrzewanie to odraz wskakiwało pod 1000 a wyłączałem ogrzewanie i spadało normalnie. Też podłączałem pod kompa i nic nie pokazało, aż zapaliła mi się kontrolka od płynu w chłodnicy, więc dolałem płynu i po tygodniu znów zapaliła się, i co do czego wszystko to była wina od podgrzewacza elektrycznego podgrzewającego płyn. Nie pracował tak jak powinien, więc usunęli mi podgrzewacz i złączyli wąż obejmą bezpośrednio bez podgrzewacza. Auto teraz pracuje idealnie na obrotach i nic nie skacze. Jedynie co to tylko trochę dłużej się rozgrzewa. Koniecznie sprawdź ten podgrzewacz może też go odłącz i złącz wąż bezpośrednio i zauważysz czy zniknął problem z obrotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...