Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Z Dnia na dzień pilot w kluczyku zaczął działać gorzej. Raz działa raz nie. Czasem dopiero za trzecim razem załapie... Czy to wina akumulatorka? Mam tylko jeden kluczyk z pilotem to nie mam jak sprawdzić czy na innym jest to samo. Mogę wymienić akumulatorek ale czy to wiąże się z rozkodowaniem immo? Będę musiał kopiować kod czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko akumulatorek wyciagnal kopyta... pare osob w tym ja juz to przerabialo... przy wymianie akumulatorka nie trzeba kopiowac kody ale na koncu trzeba bedzie zakodowac kluczyk na nowo... jesli to wina kluczyka to ten temat powinien ci zalatwic sprawe

http://www.maxbimmer.pl/f28/wymiana-akumulatorka-kluczyka-e46-polift-14795/

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wymieniał to postaraj się aby szybko to zrobić a jak nie to daj zegarmistrzowi zapłacisz 15 zł na nową baterię ale zrobi to tak szybko,że nie będziesz musiał kodować :) tylko mu powiedz,że jak za długo bez baterii będzie to nie odpalisz auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wymieniał to postaraj się aby szybko to zrobić a jak nie to daj zegarmistrzowi zapłacisz 15 zł na nową baterię ale zrobi to tak szybko,że nie będziesz musiał kodować tylko mu powiedz,że jak za długo bez baterii będzie to nie odpalisz auta
Bzdury bracie gadasz... w e46 po 99r kluczyki teoretycznie nie są rozbieralne i mają w środku akumulator a nie baterie. Poza tym pamięć użyta w nich jest pamięcią eprom. Nie da się jej skasować brakiem napięcia. Czasem może sie coś rozkodować ale Mati podał linka w którym jest opisane jak co zrobić żeby działało. Więc bez paniki, bez herezji.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się uśmiałem. :lol: Przyszedł dzisiaj akumulatorek... otwieram kluczyk, żeby go wymienić. Ruszam starym a on luźny... to by wyjaśniało dlaczego raz działa a raz nie. Lut był pęknięty. Przelutowałem i działa. :roll: Może mimo wszystko jutro wymienię w pracy na zapas. :> Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czesc. mam pytanie, nie chce rozbierac kluczyka tylko zamowic na ebay nowy czy nie bedzie problemow z zakodowaniem takiego kluczyka? dzieki za pomoc.

O ile posiadasz kluczyk którym możesz odpalić auto to zakodować możesz każdy nawet od mojego samochodu. Niestety tym nowym kluczykiem nie odpalisz auta. Jakiś magik we wrocławiu koduje immo. w tych kluczykach żeby można nim odpalić auto, ale woła sobie za to 550zł. W aso ori kluczyk kosztuje od 700zł do około 1000. Nie wiem od czego to zależy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za pomoc. mam jeszcze dwa kluczyki w polsce bo obecnie jestem w uk. mam kluczyk ktorym odpalam tylko denerwuje mnie otwieranie drzwi zamkiem bo pilot juz przestaje dzialas. wstrzymam sie z kupnem i jak bede w polsce to zaczne uzywac innego kluczyka. jeszcze raz dzieki za szybko pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile posiadasz kluczyk którym możesz odpalić auto to zakodować możesz każdy nawet od mojego samochodu. Niestety tym nowym kluczykiem nie odpalisz auta. Jakiś magik we wrocławiu koduje immo. w tych kluczykach żeby można nim odpalić auto, ale woła sobie za to 550zł. W aso ori kluczyk kosztuje od 700zł do około 1000. Nie wiem od czego to zależy...

ja kiedys bawilem sie inpą i calkowicie sobie rozkodowalem kluczyk nie pamnietam czy działał centralny ale auta nie mogłem odpalic,rozrusznik krecił ale auto nie odpalało,przy pomocy kolegi dirty73 (poprzez maile)udało mi sie zakodowac kluczyk samemu wiec kodowanie imo nie jest wcale trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys bawilem sie inpą i calkowicie sobie rozkodowalem kluczyk nie pamnietam czy działał centralny ale auta nie mogłem odpalic,rozrusznik krecił ale auto nie odpalało,przy pomocy kolegi dirty73 udało mi sie zakodowac kluczyk samemu wiec kodowanie imo nie jest wcale trudne
kodowałeś sobie kluczyk INPĄ? To dość ciekawe... a w którym oknie to zrobiłeś jeśli mogę wiedzieć? Nie wydaje mi się że INPA jako program diagnostyczny załatwi ten problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i krecił ale nie chciał odpalic wiec pewnie sie imo rokodowało
Jakby immo Ci się rozkodowało to silnik nawet by nie pyknął nie mówiąc o kręceniu.

Nikt się z Ciebie nie nabija, a przynajmniej ja daleki jestem od tego. Zaciekawieni jesteśmy tylko jak Ci się udało INPĄ zakodować kluczyk. Powiedzmy że jest to możliwe i z nas dwóch to ty się znasz troszkę lepiej na INPIE, to zdradź szczegóły jak to zrobić. Jeśli jednak nie wiesz jak, to po co wypisujesz te banały że kodowanie kluczyka nie jest takie trudne? Widzisz ja nie mam pojęcia o powiedzmy pływaniu łodzią podwodną to na ten temat się nie wypowiadam. Po pierwsze primo wprowadzasz kolege w błąd, a po drugie primo zaśmiecasz forum.

Sorry za OT ale już czasem nie mogę znieść jak muszę przewertować 20 stron bzdur żeby dotrzeć do jednej konretnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak- zamki samochodowe koleś ma łep do otwierania, zamykania, kodowania.

Funkcjonuje koło Długiej- ul nie pamiętam bo latam na pamięć jak jest potrzeba :)

Robak to na kurkowej? Chciałem dorobić kluczyk z pilotem i potrzebuje konsultacji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

mam bardzo podobny problem (E46 320d 02'), mianowicie pilot ewidentnie działa ok - zapalają się światła wewnątrz lecz nie zawsze centralny otwiera drzwi (nie selektywnie, wszystkie). Z przycisku obok awaryjnych także nie za każdym razem działa otwieranie - zamykanie działa zawsze, zarówno z pilota i przycisku. Obstawiam przekaźniki w module komfortu - i tutaj moje pytanie, czy polecicie warsztat/osobę we Wro, która potwierdzi lub zaneguje moje przypuszczenia? (I będzie w stanie naprawić w rozsądnej cenie).

Jaki może być szacunkowy koszt wymiany całego modulu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam,

mam bardzo podobny problem (E46 320d 02'), mianowicie pilot ewidentnie działa ok - zapalają się światła wewnątrz lecz nie zawsze centralny otwiera drzwi (nie selektywnie, wszystkie). Z przycisku obok awaryjnych także nie za każdym razem działa otwieranie - zamykanie działa zawsze, zarówno z pilota i przycisku. Obstawiam przekaźniki w module komfortu - i tutaj moje pytanie, czy polecicie warsztat/osobę we Wro, która potwierdzi lub zaneguje moje przypuszczenia? (I będzie w stanie naprawić w rozsądnej cenie).

Jaki może być szacunkowy koszt wymiany całego modulu?

Kolego Ja bym polecił Tobie oddanie modułu do kumatego elektryka może samo poprawienie lutownicą na gorące powietrze rozwiąże sprawę wystarczy jeden zimny i będą jaja.

Tak jak np. jeżu wystarczyło poprawić zimne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...