Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana tylnich łożysk. I rodzi mi się takie pytanie czy ktoś sie z Was tej operacji podejmował czy lepiej odpuścić i jechać do jakiegoś mechaniora.pytanie_bmw

Łożysko jest z piastą wiec myślę, że nie powinno być problemów ale jednak wolałbym się upewnić.

Wielka prośba do Beaver79, dirty73 posiadacie jakąś literaturę na ten temat.:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile masz czasu i nerw. Ja u siebie wymieniałem sam, nie powiem, że troszkę dłuższych poszło, bo jak nie zapiekła się śruba, to piasta nie chciała zleżć ze swojego miejsca. Ogólnie jest trochę pracy, ale warto zaoszczędzić 100 zł.happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Łożyska z tyłu w E39 są zespoloną częścią wraz z piastą, która jest przykręcana czterema śrubami typu Torx do głównego zespołu wahaczowego.

Podstawa to odkręcić nakrętkę na półosi i lekko cofnąć przegub, żeby dojście kluczem nasadowym do śrub od tyłu było bardziej dostępne.

Po odkręceniu tych śrub piasta jest do zdjęcia.

Odgrzeję kotleta żeby nie zakładać nowego tematu.Wczoraj zabrałem się za wymianę i poległem na odkręceniu tych torxów.Nie mogłem tam dojść nasadką.Jak to zrobić?Jak cofnąć ten przegub?Jak by ktoś opisał dokładnie jak to zrobić to by było zaje..ściebmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efendi,ja mam właśnie sedana bez nivo.mam też wszystkie potrzebne ściągacze i klucze.Jak pisałem wcześniej nie mogę się dostać do tych czterech śrub.Zroię chyba jak poradził Da_Vidoo i odkręcę półośkę od dyfra i ją wybiję razem z przegubem i będzie dobry dostęp,chyba że masz inny patent na to.Poszukam też w sklepie,może dokupię chudsze i dłuższe nasadki to by było najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a od kiedy to tylne łożysko jest razem z piastą ???? Kupuje się tylko łożysko które jest przykręcane na 4 torxy a samą piastę trzeba wybić ze starego łożyska i wprasować do nowego , przód owszem jest razem z piastą ale tył pierwsze słyszę... Wymieniałem nie raz więc wiem co mówie... A jeśli chodzi o dostęp do torxów w sedanie to nie ma potrzeby odkręcać półoski od dyfra wystarczy okręcić tą dużą nakrętkę od zewnętrznego przegubu i wbić ją do sodka wtedy mamy dostęp na tyle by odkręcic te sruby oczywiści potrzebny będzie przegibik na przedłużce i po temacie...

Edytowane przez pawel83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a od kiedy to tylne łożysko jest razem z piastą ???? Kupuje się tylko łożysko które jest przykręcane na 4 torxy a samą piastę trzeba wybić ze starego łożyska i wprasować do nowego , przód owszem jest razem z piastą ale tył pierwsze słyszę... Wymieniałem nie raz więc wiem co mówie... A jeśli chodzi o dostęp do torxów w sedanie to nie ma potrzeby odkręcać półoski od dyfra wystarczy okręcić tą dużą nakrętkę od zewnętrznego przegubu i wbić ją do sodka wtedy mamy dostęp na tyle by odkręcic te sruby oczywiści potrzebny będzie przegibik na przedłużce i po temacie...

Przecież wiadomo że chodzi o łożysko ale do rzeczy.Dzięki za podpowiedz.Może obejdzie się bez odkręcania całej półosi.Zobaczymy jutro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegu.Obyło się bez ściągania półosi ale musiałem kupić komplet "chudszych" nasadek,do tego przedłużki a komplet przegubów i redukcji miałem.Nie obyło się bez palnika.Auto musiało długo stać bo grzałem frez półosi żeby ją cofnąć jak i śruby które trzymały łożysko ale było warto.Satysfekszyn z dobrze wykonanej roboty bezcenne(tym bardziej że robiłem to pierwszy raz).Łożysko ściągnę i wymienię w poniedziałek bo piwo się chłodzi a przy okazji wymiana tarcz i szczęk hamulcowych no i oczywiście w następny łikend druga strona.Dzięki wszystkim za porady i sugestiebmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...