Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie piszę bo nie znalazłem tutaj, ani na YT. Do skrzyni manualnej wchodzi 1,1 L, tylko chodzi mi o precedurę czy jest taka sama (raczej uproszczona) jak w automacie. Podnosimy auto i na skrzyni powinny być 2 śruby (pytam bo jeszcze tego nie wiem...) jedna ta wypustowa co olej ucieka przez nią, a druga ta co najpierw powinniśmy ją odkręcić za nim spuścimy olej. W automacie wgląda to banalnie (

) ... Teraz wystarczy spuścić olej, włożyć rurkę i przepomować dokładnie 1,1 L do skrzyni ? Nic nie ściagamy ? nic nie czyścimy ? ktoś to robil w manualu w ogóle ? Prosze o wskazówki :)... Swoją drogą chce wymienić jeszcze w dyfsze tak profilaktycznie, ale tam to raczej filozofi też nie ma :) -
...

Nie jest to mega skomplikowane, a za to co zawoła mechanik to wole zalać wache :) :4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W manualu oleju się nie wymienia , nawet jest pomarańczowa naklejka na skrzyni z informacją:4:

Z tego co wyczytał wielu ludzi obala ten MIT - ten płyn nie jest nieulotny, szczególnie jak np.: poci się uszczelniacz w skrzyni i płynu ubędzie to wtedy co mam nie wymieniać bo tak jest na naklejce ? Chce wymienić i wiem, że pewnie ktoś już to robił dlatego chce się dowiedzieć paru rzeczy :) ... poza tym nowy płyn z pewnością nie zaszkodzi, a w ręcz poprawi. Takim tokiem myślenia to wogóle nie powinniśmy wymieniać płynów żadnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienia sie ,wymienia,na niektórych skrzyniach automatycznych,też jest naklejka o tym,żeby nie wymieniać i co?

ważne jaki masz

MTF-LT 1 nie ma w oryginale,ale jest dobry zamiennik Pentosin albo ELF,a MTF-LT 2 jest w Silesii

masz normalnie korek spustowy i wlewowy,wlewowy to kontrolka,zalewasz,aż zacznie nim wyciekać

naklejka z nazwą jest na skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie qolar,to nie to samo,to olej o tej samej specyfikacji,a to duża różnica,producenci stosują jednak swoje dodatki,oczywiście na zamienniku też będzie jeździł,ale to już nie to samo co na oryginale,był temat na forum,w manualu biegi cężej wchodziły,no ,była różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos tam slyszalem ze bmw ma jakies specialne dodatki do oleju puki co zauwazylem jednak ze biegi po wymniane wchodzą nieco łatwiej niz przed,szczególnie piaty bieg który wczesniej musiałem siłowo wbijac teraz wchodzi elegncko czas pokaze co bedzie dalej,a co do dodatków hmm ciekawe kto robi olej dla bmw

edit

orginalne oleje bmw to castrol

Edytowane przez qolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej na tej stronie Change Manual Transmission Fluid from MTF-L1 to MTF-L2 - Page 3 - E46Fanatics ... jest napisane, że MTF LT1 i MTF LT2 mają takie same właściwościi niczym się nie różnią i że można zamienić LT1 na LT2 ... czy to prawda ? bo mam LT1, a w silesi jest LT2 ? mogę zrobić taką podmiankę ;/ pytanie_bmwpytanie_bmwpytanie_bmwpytanie_bmwpytanie_bmw

Tu wycięty wątek o MTF LT2:

"This fluid has the same properties as the "MTF-LT-1" fluid indicated above in

section D. The "MTF-LT-1" fluid may be mixed and/or substituted for the

"MTF-LT-2" manual transmission fluid"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...