Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bo ja juz sil nie mam, co mycie auta znajduje kilka nowych rys. No ja nie wiem juz co mam robic, za pol roku to auto bedzie tak porysowane, ze mi go nikt nie kupi. Dzisiaj Magda myla auto i jakas ***** drzwiami stuknela mi, przetarte 2 na 2 centymetry klar. Takich rys pojawia sie coraz wiecej, na tylnim slupku ostatnio chyba z 6 sie pojawilo. Danio mowi, ze to pewnie koty. Nie sa to glebokie rysy tylko ewidentnie przetarty klar. Jak kupilem to auto w grudniu to nie mialo zadnej nawet najmniejszej ryski ;/.. Po powrocie wybieram sie na polerke mechaniczna, ale przeciez nie bede robil polerki co pol roku bo mi lakieru zabraknie, a juz widac, ze ktos robil bo mam 90mikronow na calym aucie. Jak sie przed tym uchronic? No parkujemy juz jak najdalej od ludzi, czasem parkuje tak, zeby choc jedna strona auta byla przy scianie / drzewie, ale to nic nie pomaga.. Auto myje tylko na myjni bezdotykowej, czy moze tam za duze cisnienie jest i niszczy lakier? Ale niby jak? Pomozcie bo ja juz nie wiem co robic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris z tego co wiem częste mycie myjką pod dużym ciśnieniem zwłaszcza z bliska 20 i mniej centymetrów może uszkadzać lakier bo miałem takie zdarzenie,że strumień płaski z karchera rozciął mi skórę na palcu czyli ciśnienie wody przecięło mi skórę !

Więc jak już jest w opisach na myjkach niektórych myć z odległości np.30-40 cm więc coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny kolor jest piękny tym bardziej na Buni, jednak wiąże się z nim kłopot typu częstszego mycia oraz widoczna każda ryska na lakierze. Uszkodzenia parkingowe w Polsce stały się tak samo modne jak we Francji. Co Radzic na takie przypadłości ? Czeszka sprawa Stawać na parkingach z dala od innych tak żeby się już nikt obok nie wcisnął – ja tak stawiam. Oczywiście nie należy mieć zazdrosnych sąsiadów co chodzą wywalać śmieci z kluczem w reku ^^. Myjka ciśnieniowa może uszkodzić lakier źle położony fabrycznemu raczej nie da rady.

logobunia1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris ja też mam czarną bunie i rzeczywiście nowe ryski od razu rzucają się w oczy. Moja becia nie jest porysowana, ale ostatnio wpadłem w krzaczki przy cofani i lekko porysowałem zderzak. Na szczęcie ryscy nie są duże i głębokie. Jak takie masz spróbuj najpierw pastą lekkoscierną (tylko nie tempo - jutro zobacze jak się nazywa moja to Ci powiem) wcierać w poprzek rysy, a następnie POLITURĄ DO CZARNĘGO LAKIERU (też napisze marke). Po politurce naprawde rys nie widać w ogóle. U mnie się sprawdziło, więc też możesz spróbować za nim pojedziesz na pełną polerkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka jeżeli używasz piany aktywnej może, a nawet powiem więcej napewno uszkadza lakier. Jak zrobisz polerkę to użyj politury i jakiegoś dobrego wosku twardego dla zwiększenia ochrony (np. collinite). A tak poza tym to czarny lakier ma taką wadę, że wszystko na nim widać. Mój ojciec ostatnio wyciągał z bagajera worek z ziemniakami i niechcący przejechał nim po zderzaku i niestety ryski są :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo z durchemii ALE nabłyszczające a NIE lekko ścierne to dobra pasta do woskowania i nie jest droga... Lekko ścierną robi się drobne ryski.Są dwa rodzaje :)

A nabłyszczającą tempo robi się ochronę lakieru.

Polerka to zło konieczne ,nie ma takiej pasty która :)robi ochronę lakieru .Po polerce zawsze trzeba auto dobrze zawoskować . Dobra pasta polerska do profesjonalnego polerowania auta to farecla g3 nie jest ona tania ale na pewno skuteczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta tam tempo lecę i jest jakoś ok- tempo/K2 jeden i ten sam towar ( zależy czy kupuję na orlenie czy sklepik)

T4 kiedyś polerowałem co 1miech i nic mu nie było przez 9mies. :)

A na polerkę to inną mam K3 lub K4 jest bardziej rzadsza od zwykłej tempo-kupuję na kilogramy lub litry (nie pamiętam dokładnie) w sklepie lakierniczym na Grunwaldzkiej

A grubośc lakieru powinna być jedno malowanie do 150mikronów- ja mam u siebie nawet 60 elementy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja was zaszokuje.....jak mialem e36 to zawsze sam myłem....raz moja mała kobiecina zdeklarowała sie ze umyje mi auto....ja na to ok:):)

nie musze sam szorowac.....jestem w pracy godzina 12 a tu dziewczyna dzwoni....mówi ze stalo sie coś okropnego....przyjedzie mi pokazać ale mam sie nie denerwować....

przyjechała z daleka nic nie widac...podchodze a całe auto w bladych plamach....rysach itp.....:):)

tak bardzo chciała mi wypucowac autko ze tarła GĄBKĄ DO NACZYŃ....oczywiście ta twardą strona...bo nie chciało zejść:bag::bag:

wtedy pojawił sie na bokach auta aerograf...bo mi sie polerowac nie chciało...:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś e30 (wąska lampa) czarne i może to śmieszne ale używałem wosku koloryzujacego czarnego i daję słowo że auto wyglądało jak z pod igły czerń była głęboka. Poszła na pierwszej giełdzie w wrocku postałem może z 4h z tego co wiem kupił ją klubowicz z wrocka.A co do tego wosku to naprawde robi kuku a wiem co piszę bo nie jedną blimę odpucowałem tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś e30 (wąska lampa) czarne i może to śmieszne ale używałem wosku koloryzujacego czarnego i daję słowo że auto wyglądało jak z pod igły czerń była głęboka. Poszła na pierwszej giełdzie w wrocku postałem może z 4h z tego co wiem kupił ją klubowicz z wrocka.A co do tego wosku to naprawde robi kuku a wiem co piszę bo nie jedną blimę odpucowałem tym.

O którym wosku mówisz ? ... taki co w realcu kosztuje prawie 50 zł :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk nazywa się SIMONIZ chciałem wkleić linka abyś sobie zobaczył buteleczkę ale nic z tego jest to chyba jedyne forum na którym linki mogą wklejać tak swane "szyszki" ale ten temat był poruszany w osobnym dziale. Szukaj wosku w marketach stosuj go co 2 tygodnie ja stosowałem go co tydzien i byłem zadowolony czas jaki się utrzymuje się na aucie to 2 tyg, stosujac go co tydzien oczywiście jak było ciepło:) byteleczka starczała mi na rok:D omijaj uszczelki elementy gumowe ,plastiki bo wosk zostawia na nich ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOSK KOLORYZUJĄCY DO LAKIERU SIMONIZ

to jest ten wosk, jak widać jest pare kolorów brać ten który jest zbliżony do koloru nadwozia. W tym przypadku czarny no to wiadomo czarny :)

Edytowane przez sebo293
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Podobna zawartość

  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...