Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz aby się wosk utrzymywał na aucie to poświęć sobotę na mycie i twardy wosk i wypoleruj go do połysku efekt będzie się utrzymywał długo ale docenisz co to woskowanie :) ręce odpadają...Ale efekt jest na bardzo długo.Ps.za pomocą pieluchy tetrowej wypoleruje się super.

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość ChriS.

Witam po jakims czasie :) na czarne auto nic nie pomaga. Zrobilem polerke reczna, auto stawiam na kazdym parkingu jak najdalej od ludzi. Ptasie gowno wystarczy, ze polezy pol dnia i jest wgryzione w lakier ;/ wlasnie 2 takie plamki mi na dachu zostaly. Auto myje u mamy w domku, na dwa wiadra. Pozniej osuszam mikrofibra, czasem na myjni bezdotykowej, ale z 2 metrow chlapie tylko auto woda i pozniej w ten sam sposob splukuje, a w miedzyczasie gabka myje. Niestety.. Po kazdym myciu znajduje kolejne 5 rys, srednio 10 na tydzien. Male jak od rysika dlugopisem, dlugosc 2-6cm. Do tego odpryski, rowniez coraz wiecej, jakby po kamyczkach, a trzymam sie z dala od innych aut na drodze. Nie jezdze lesnymi drogami czy innym badziewiem. Od obcych drzwi to juz mam z 20 rys, czarne auta sa piekne, ale to nie dla mnie. Brak mi juz sil. Pozdro

Teraz zamawiam ten wosk:

ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków

Polecany, zobaczymy czy pomoze.

Na aucie mam politure, i cos do ukrywania rys, nie wiem jak na to profesjonalnie sie mowi :).

Edytowane przez ChriS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris taki już los czarnego lakieru...Kurz widać zaraz po umyciu i tak jak mówisz wszystkie plamki itp.

Myślę,że musiałoby się po każdym myciu woskować a to raczej jest bezsensu...

Sebo żaden wosk nie dorówna twardemu jeśli chodzi o utrzymywanie się na aucie,bo jakąś tam politurą można po każdym myciu zajechać i utrzyma się do następnego mycia nic więcej...Zwykły wosk utrzyma się na klika myć no tak to już jest...

Nałóż coś takiego Chris : TurtleWax Twardy wosk z teflonem ochrona 6miesięcy (2307870739) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. albo LIQUI MOLY HART-WACHS 600ML TWARDY WOSK do lakieró (2291806116) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ten pierwszy zawiera teflon i chroni przez rysami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=Georgii;

Sebo żaden wosk nie dorówna twardemu jeśli chodzi o utrzymywanie się na aucie,bo jakąś tam politurą można po każdym myciu zajechać i utrzyma się do następnego mycia nic więcej...Zwykły wosk utrzyma się na klika myć no tak to już jest...

No tak twardy wosk trzyma się na parę myć to fakt ale napewo nie tyle co piszą na tych buteleczkach :) Mam znajomego mają te myjnie bed użycia wody same preparaty itp. Postaram się dowiedzieć czym oni tam smalcują te auta :) Ale kiedyś cos tam wspominał na temat ceny takiego wosku to wątpie aby ktoś kupił taki wosk na własny użytek, cena powala :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ludzie bardzo chwalą ten twardy wosk Collinite 476s - super wosk + mikrofibra (2288213039) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. zwykły bez jakiegoś eleganckiego pudełka ale ponoć efekt super no i trzyma się na aucie długi czas.Najlepiej działa na ciemnym lakierze Chris :)

Sebo a co do mycia auta na sucho to mnie jakoś nie przekonuje,że można coś umyć na sucho...Nie używają do tego pary wodnej ani nic tak po prostu na sucho ?To ta myjnia w galerii i co dojeżdżają na telefon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to ta myjnia jedna jest w Legnicy druga w Lubinie, myją jakimiś preparatami, auta wychodzą jak z pod igły :) ale najtańsze mycie kiedyś kosztowało chyba z 30 40zł to takie full pewnie koło 100zł jak nie lepiej, to jednak wole sobie umyć samemu i mieć to w kieszeni. Kupił bym teraz jakiś dobry wosk bo ten co miałem to się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym 476 piszę że jest do ciemnych lakierów dobry i wiele osób potwierdza jego użycie że jest super efekt i ci ludzie już kilka lat do tyłu używali ten wosk.

No a ten droższy to już full wypas ale jak będzie z ryskami pewno się troszkę zgubią :) ale jak woda spływa...

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten za 60zł to stara wersja a ten za ponad 100zł to udoskonalony wosk który ma chyba większość wosków pod sobą :)

Może nagracie krótkie filmiki jak działa na bumach ten wosk jak nawoskujecie happy_bmw

Będziecie zadowoleni koledzy :)

BMW Syndykat :: Zaloguj

BMW Syndykat :: Zaloguj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie ktoś kładł ten wosk carllite co pisaliśmy o nim wyżej polecam po umyciu auta użyć glinki

tu można kupić glinkę tzn: GLINKA DO LAKIERU ValetPRO CLAY BAR PRZES. GRATIS! (2314690399) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. polewamy autko już wcześniej umyte wodą i przeciągamy lub lekko wałkujemy glinkę po lakierze każde stare zabrudzenie wgryzione w lakier zniknie,zobaczycie to na glince brud na niej zostanie,a po glince wycieramy autko z resztek wody mikrofibrą i nakładamy ten super wosk collinite 915 albo ten 486 tańszy i dopiero Panowie będziemy mieli efekt naprawdę czystego i lśniącego lakieru...

PS.tylko glinki nie stosujemy w słońcu bo zacznie się przyklejać do lakieru!Woskowanie też będzie lepsze w cieniu :) przy zimnym piwku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChriS.

Jeśli będzie ktoś kładł ten wosk carllite co pisaliśmy o nim wyżej polecam po umyciu auta użyć glinki

tu można kupić glinkę tzn: GLINKA DO LAKIERU ValetPRO CLAY BAR PRZES. GRATIS! (2314690399) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. polewamy autko już wcześniej umyte wodą i przeciągamy lub lekko wałkujemy glinkę po lakierze każde stare zabrudzenie wgryzione w lakier zniknie,zobaczycie to na glince brud na niej zostanie,a po glince wycieramy autko z resztek wody mikrofibrą i nakładamy ten super wosk collinite 915 albo ten 486 tańszy i dopiero Panowie będziemy mieli efekt naprawdę czystego i lśniącego lakieru...

PS.tylko glinki nie stosujemy w słońcu bo zacznie się przyklejać do lakieru!Woskowanie też będzie lepsze w cieniu :) przy zimnym piwku...

Wgryzione w lakier to moze nie bo mi jednej kupy z dachu o srednicy 1cm nie usunelo, a probowalem dlugo :( to usuwa resztki asfaltu i innego mikro syfu przyklejonego do auta. Pucujemy autko i palcem sprawdzamy ( czujemy grudki pod palcami ), nastepnie glinkujemy i sprawdzamy ponownie ( czujemy gladki lakier ). Super sprawa, po glinkowaniu ponownie mycie, suszymy mikrofibra, nastepnie preparaty do lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Podobna zawartość

  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...