Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

do Grzecha mam 8 km, przejeżdżam obok Niego 2xdziennie, pracujemy w jednej firmie a tydzień temu Go widziałem (jak nie więcej)

RS mi się w kompie rozłącza i muszę najpierw chyba to ogarnąć, szkoda jakby w trakcie update padła komunikacja :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
Gość dirty.73

ostatnio nauczyłem się aktualizować auto na odległość:D

wystarczy mi,że (ktoś)ma na kompie inpe,i po podłączeniu auta pod swojego kompa,ma dostęp do internetu:D

a,i podstawą takiej roboty jest dobry prostownik,50A daje rade,a i tak można uwalić sterownik,wiem co mówie:lol:,zresztą Grzechu też coś wiesz,prawda???:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he, tak wiem coś o tym, błąd przy aktualizacji i klapa... auto nie odpala... :bag: 5 godzin z laptopem przy aucie, dwie paczki fajek i dalej nic... ale na szczęście dzięki pomocy Dirta i wytrwałości na drugi dzień udało się uratować sterownik :) i auto hula jak ta lala, pacjent to 3.0D i po aktualizacji jest odczuwalna różnica w dynamice silnika :) jeszcze za skrzynię będę się brał :) teraz wiem jak to robić więc pójdzie z górki :) dostałem dobrą szkołę na początek :) a Ciebie Dirty to kiedys odwiedze z dobrą buteleczką, tylko musisz mi przypomnieć gdzie mieszkasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm panowie a czy jest możliwe sciągnięcie skądś aktualnego oprogramowania lub może ma ktoś takie do e39 M52B28??

A może ktoś mógłby pomóc u mnie ogarnąć ten temat...??uklon_bmw

Edytowane przez krystian 520I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam inpe i mogę się podpiąc do auta:D ale nie wiem czy kabel od neta mi starczy do laptopa przy aucie:shock: ale myślę że starczy:D hmm a jak to jest z tym prostownikiem zeby napięcie trzymał..??? potrzebny faktycznie??? bo mam jakiegoś małego prostowniczka...:twisted: a ile czasu trwa zabieg???

hmm a jutro dał byś radę po południu??:D tak około 17 ???

Edytowane przez krystian 520I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

słuchaj,flashowanie to trudna sprawa,jak jest wszystko ok(zazwyczaj jest)to trwa pare minut ,ale zawsze jest ryzyko ,że coś pójdzie nie tak,dlatego sporo za to biorą(jak uwaliłem stera do 530D,to za trzy minuty roboty,koleś cztery stówy skasował,trzeba było go na stole ratować),ale podstawa,to dobry prostownik,najlepszy to 50A,jak chcesz,możemy to zrobić na twoim prostowniku,ale wszystko na twoją odpowiedzialność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

nooo,dużo,do auta,robisz na wyłączonym silniku,ale na zapłonie,widać ster potrzebuje prądu,a zerawanie połączenia w trakcie aktualizacji to nic dobrego,do nowszych,e90,60 zalecają nawet 75A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masakra!! To chyba jakiś mega super mocny hiper wyczesany laser wypala dane na chipie w ECU :P

Zorganizuje co trzeba i będę sie odzywał.

Bo zdalna aktualizacja byłaby cool. Masz doświadczenie a ja ze swoim szczęściem na bank maił bym "pod górkę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wierzących że się uda i tych mniej:mrgreen: dzisiaj za pomocą połączenia internetowego i oczywiście kolegi dirtiego.73uklon_bmw dla którego mam ogromny szacunek w tym temacie,ogarnęliśmy sprawę nowego softu do mojej e39:mrgreen: operacja się udała pacjent czuje się dużo lepiej niż przed operacja:).Autko zbiera się odrobinę lepiej natomiast jest wyczuwalna spora różnica jeśli chodzi o elastyczność co lepsze nie wiem dlaczego ale szybciej reaguje na pedał gazu:twisted: i to mi się bardzo podobahappy_bmw. zostaje kwestia ogarnięcia jeszcze vanosa ale to już inna bajka. w każdym bądz razie polecam tą operacje bo naprawde jest spora poprawahappy_bmwDzięki dirty za ogarnięcie tematu nie ruszając się z domu:mrgreen: a tu zdjęcie prostownika..??? którego użyłem do podtrzymania prądu.... jakiś"pikuś" hehe ale dał rade [ATTACH=CONFIG]20467[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20468[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

spoko,ważne,że jest lepiej,co do prostownika,to jest tak,że jest możliwość,że aktualizacja pójdzie i bez prostownika,ale ja,jak uwaliłem stera,to miałem podpięty 10A,i stawiam na to,że był za mały,bo pierw zrobiłem aktualizacje skrzyni w aucie,i poszło bez problemu,ale przy DDE sie wyssss ypało,wywaliło błąd i nie chciało już ze mną gadać:bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dużo zależy od stopnia naładowania aku, ja zanim zaczełem to robić to grało radio, auto stało na włączonym zapłonie i aktualizacja się nie udała... auto postało przez noc, wyjełem bezpieczniki od radia, lampek... i poszło bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dużo zależy od stopnia naładowania aku, ja zanim zaczełem to robić to grało radio, auto stało na włączonym zapłonie i aktualizacja się nie udała... auto postało przez noc, wyjełem bezpieczniki od radia, lampek... i poszło bez problemu

ja mam nowy aku Boscha no i podpiąłem mu prostownik, pamietajac zeby zbędne ustrojstwa powyłączac i sie udało<bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

słuchaj,to też nie jest tak,że sie udało,to ma sie zrobić i tyle,z tym,że czasami wyskakują jakieś niespodziewane okoliczności,problemy,pamiętajmy,że nie robimy tego ori sprzętem,może wyskoczyć coś z lapkiem,coś z połączeniem,z zasilaniem,dlatego,każdemu mówię,że to na własną odpowiedzialność,bo jak ja bym chciał robić to na swoją,musiałbym bym kasować za to,żeby w razie draki kiedyś ,nie być za bardzo do tyłu,a jak kiedyś mówiłem,nie wezme za to ani grosza,więc jest jak jest,zrobie każdemu kto będzie chciał,no ale ryzyko jakieś po prostu istnieje,i trzeba z nim się liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...