Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Dziś znów kłopot - przedlift z 2000r a wg VINu ma "d" - czy jest jakaś opcja żeby szybko "rzutem oka na silnik" odróżnić TDSa od "d" ?

wiem że te silniki montowali też w przedliftach, kilku znajomyych tak ma, kilku wkręcili handlarze. Jest jakaś oczywista różnica widoczna po otwarciu maski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to źle kolega zapytał!!:) bo tds to m51 a D to m57D30 a ja mam z 98r i mam 184km!! a wersje ze 193konnym niczym się nie różnią!! po vinie jedynie!! z końca 2000roku wychodziły już 193km niby sie nie różnią te silniki są te same programem się różnią ew turbem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by zacząć od tego że M51 to produkcja STEYRa

no właśnie jak steyr robi dobry sprzęt :) to w tym wypadku sie nie popisał:):4:

a jakie różnie można dostrzec po otwarciu maski np w e39 525d a 530d (chodzi o common rail)??

żadne!! różnica jest w pojemności skokowej i turbinie (chyba)!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość staszek
no właśnie jak steyr robi dobry sprzęt :) to w tym wypadku sie nie popisał:):4:

żadne!! różnica jest w pojemności skokowej i turbinie (chyba)!!

A steyer jest od dobrych kilkunastu lat własnością BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie powiem nic złego na TDSa miałem i byłem bardzo zadowolony w ciągu 2 lat zrobiłem nim 120 tys. km.

zero problemów z silnikiem jedyne co to ze względu na to że jeździłem do pracy na krutkich odcinkach tubo się zaczeło kończyć i tak szybko się go pozbyłem.

A jeśli chodzi o opla to fakt to jest prawie ten sam silnik ( zmieniona misa olejowa, ssak oleju, pompa i program sterujący, no i pare maleli przy kolektorach) jest faktem że mało kto potrafi naprawić ten silnik.

Ale dobrze zrobiony będzie służył dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...