Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak temat mam problem z czujnikami parkowania. Problem zaczął sie w zimie już wtedy zaczęło sie piszenie 3s na wstecznym. Podlaczylem inpne i wyskoczylo mi ze jeden czujnik niesprawny, zakupiel więc sobie czujnik, no a ze było zimno to dopiero ostatnio był czas na wymianę.

Aczkolwiek po pewnym czasie przestało piszczec, ale jakoś nie zwróciłem na to uwagi. Teraz wymienilem ten niesprawny, mam zderzak mpakiet więc te dwa po bokach działają ale te dwa środkowe już nie. W Inpie nie pokazuje żadnych błędów więc teraz cieżko mi ocenić czy znowu któryś z nich padł, czy jak?a piszczenie tez nie występuje. Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem u siebie w e36 wymieniałem czujniki , całą wiązkę bo w poprzedniej było naderwanie od jednego czujnika i dalej to samo przy wrzucaniu wstecznego piszczy jak bym był przy przeszkodzie :bag: została mi jeszcze jedna opcja .... wymiana tego modułu PDC jak to nic nie da to......... mnie trafi pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekręć zapłon wrzuć wsteczny i idź przykładać ucho do każdego z czujników. te które nie cykają z jakiegoś powodu mają awarię. albo umarły, albo siedzi coś z kablem.

a kto będzie łapał auto ? :D

wystarczy włączyć PDC przyciskiem i iśc nasłuchiwać

u mnie piszzcało jak wywalona była wiązka na prawym tylnym, przelutowałem, to inpa pokazałe 2 prawe przednie (tam jeszcze nie zaglądałem w kable bo wcześniej cykały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego :) u mnie jest taki problem, że po wbiciu wstecznego jest dłuższy sygnał - niby, któryś czujnik padł. Jednak słuchałem każdego i z żadnego nie słychać, żeby się odzywał... U znajomego w warsztacie podpięliśmy to pod ich komputerek (jakiś taki mały, a'la smartfon) i pokazuje odległość od przeszkody 255 cm. Macie jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego :) u mnie jest taki problem, że po wbiciu wstecznego jest dłuższy sygnał - niby, któryś czujnik padł. Jednak słuchałem każdego i z żadnego nie słychać, żeby się odzywał... U znajomego w warsztacie podpięliśmy to pod ich komputerek (jakiś taki mały, a'la smartfon) i pokazuje odległość od przeszkody 255 cm. Macie jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny?

Żeby usłyszeć czujnik trzeba go paluchem docisnąć i wtedy nawet czuć że wibruje, a tak wogóle to inpa prawdę Tobie powie.

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Słuchajcie mam również problem z PDC. Właściwie to już od roku od kiedy kupiłem samochód ale jakoś mnie to wcześniej tak nie denerwowało a w sumie warto byłoby mieć sprawne czujniki cofania ;).

Do rzeczy. Zajrzałem pod auto w celu sprawdzenia tych czujników bo tak jak w wielu przypadkach opisywanych na forum po wrzuceniu wstecznego następował dłuższy ciągły sygnał a żaden z czujników nie dawał znaku życia. Więc w końcu dwa dni temu wlazłem pod auto i okazało się, że normalnie podłączone są tylko dwa skrajne z prawej strony auta. Skrajny lewy był w ogóle urwany od wtyczki a do tego jakiś magik łatał to....sylikonem :mad2: . Natomiast środkowy-lewy w ogóle nie był podłączony bo trudno żeby był skoro to czujnik w ogóle nie od E46 tylko od E34 :/. Kupiłem więc dwa nowe czujniki a w serwisie odebrałem nową wtyczkę i wtyki z przewodami. I teraz mam problem bo nie poprosiłem od razu żeby mi tę wtyczkę z wtykami zmontowali. I sprawa wygląda następująco.

Mam wtyczkę taką oczywiście

CmMPsX2.jpg

VDve8Ld.jpg

Oraz przewody z wtykami:

Nr kat. 61130006665 - 2 szt

aOukm90.jpg

Nr kat. 61130005199 - 1 szt

dAmuDP8.jpg

Oryginalna wtyczka z oryginalnie (mam nadzieję) podłączonymi przewodami wygląda tak:

6BHFw7Z.jpg

Można zobaczyć nawet ten sylikon z tyłu :/.

Więc do gniazda 3 jest podłączony przewód brązowo-biały, do gniazda 2 przewód żółto-szary a do gniazda 1 przewód zielono czarny. W pozostałych trzech wtyczkach jest tak samo.

Pomoże mi ktoś w poprawnym podłączeniu tego? Który przewód, któremu odpowiada? Bo oczywiście w swej naiwności napisałem do serwisu ale oczywiście muszą podłączyć pod kompa itd i za samo podłączenie 370zł :lol:

Będę bardzo wdzięczny jakby ktoś się zainteresował tematem. A jakby były jakieś dodatkowe pytania to oczywiście odpowiem jeśli będę wiedział.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...