Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuje szybkiego doradzenia.

W przyszłym roku planuje oddać auto na profesjonalne regenerowanie i zabezpieczenie lakieru. Natomiast póki co brak funduszy, więc chce sam go trochę odświeżyć.

Chodzi mi o:

1) usunięcie niewielkich rys i śladów po myjni automatycznej

2) Nawoskowanie lub zabezpieczenie lakieru.

Poproszę o poradę jakie produkty zastosować, a najlepiej o wskazanie linków do konkretnych produktów jakie powinienem kupić i zastosować. Raczej ręcznie będę z tym walczył, albo polerka mechaniczna ale to min obrotów bo znając mój talent to zaraz bym klar przypalił więc nie chce się za to brać:D

Koszt - tak do 120 zł na produkty max chciałbym wydać.

Z góry dzięki za pomoc bmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEPRASZAM za opóźnienie w odpowiedziach!

cyber321, polecam Harly Wax, jest świetny!

TO///M3K, tak, praca na pewno będzie skuteczniejsza niż aplikatorem piankowym.

kryster, ja w tej kwestii nie pomogę, może gdzieś w internecie znajdziesz opinię na ich temat?

mat330, moja propozycja Meguiar's Ultimate Compound plus aplikator 3 kolorowy, wosk Poorboy's Natty's Paste Wax lub Collinite 476s.

Zapraszam! happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Raczej ręcznie będę z tym walczył, albo polerka mechaniczna ale to min obrotów bo znając mój talent to zaraz bym klar przypalił więc nie chce się za to brać

Dopiero co zagłebiam sie w auto detaling i powoli kompletuje kosmetyki i z tego co czytalem, to tym UC z Megsa recznie za duzo nie zdzialasz na twardym lakierze BMW. Wydaje mi sie, ze moze troche sie swiecic niz przed. Głebi koloru nie wyciagnesz. No i reka to ci odpadnie ;p

Ale mozesz mi wierzyc na 50% bo nigdy nie robilem tym UC recznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1) Pytanie do znachorów :) Chce zabezpieczyc lakier na zime woskiem FK 1000P. Czy moge po glinkowaniu zrobic recznie UC-kiem i potem SRP z Autoglymu? Czy moze bez UC, tylko samym SRP i potem cleaner i wosk?

Czy wpłynie to na wygla, prezentowanie sie auta? Czy lepiej dac sobie spokoj z UC, SRP?

2) Jaki Cleaner polecacie pod ten wosk? (myslalem o duraglossie)

3) CZy sa jakies gratisy na Shiningcar? I od jakiej kwoty? :) Musze kilka kosmetykow kupic :)

z gory dzieki za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radovanovic1, możesz zrobić UC, ewentualnie SRP, potem odtłuść możliwie dobrze i aplikować wosk.

Myślę, że przejazd UC jak i SRP poprawi ogólny wygląd lakieru.

Może być Duragloss, może być IPA lub zmywacz silikonowy.

Gratisy staramy się dawać do każdej paczki happy_bmw

Zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zapachów jest kilka, kwestia osobistych preferencji, wymienię pokrótce :

Atomic Aplle - bardzo przyjemny jabłkowy

Sexy Strawberry - świeża truskawka

Rippin Red Fruit - czerwone owoce

Spanking New Car - orzeźwiający

Bulging Banana - bananowy

Bustin Bluberry - jagody/borówka

Cherry Cherry - wiśnia

Perky Peach - brzoskwinia

Bouncing Bubblegum - guma balonowa

Beaverlicious - bardzo ciekawy, pobudzający

Cena za sztukę to 11,90zł minus oczywiście rabat ! happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, potrzebna Wasza porada, potrzebuję pasty do polerki maszynowej, do delikatnej korekty lakieru:

Co z tego potrzebuje?

- Koch Chemie HEAVY CUT 250ml

- Koch Chemie MICRO CUT & Finish 2.2 250ml

- Koch Chemie SCHLEIFPASTE 250ml

Tą już mam:

- Koch Chemie HOCHGLANZ-ANTIHOLOGRAM 250ml

Pady sobie dobiorę :) Problem z pastami :)

No chyba, że polecicie coś innego bardzo dobrego co warto wybrać zamiast Koch Chemie :) Czekam na sugestie :D Pozdro bmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja uzywam żel do opon ENDURANCE firmy Meguairs. Nakładam gąbką do mycia naczyń. Najpierw APC myje opone, czekam az wyschnie i wtedy nakladam Endurance, po 10 minutach znowu nakladam Endurance.

Efekt jest super i zapach taki, ze bys to wypił od razu :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

weż spróbuj na poczatek APC (all purse cleaner) w stęzeniu 1:5 jak nie da rady to potem Tar&glue albo Prickbortem (do zmywania smoły), a w najgorszym i najtanszym wypadku benzyna ekstrakcyjna na mikrofibre i heja. Po tym dopiero glinka bo jak nie zmyjesz wczesniej tego syfu, to jeden zestaw glinki moze byc mało.

Na lakierze masz pewnie soki z drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...