Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim e46. Około pół roku temu była wymieniana chłodnica w aucie. Od tego czasu co jakis czas mruga kontrolka płynu chłodniczego ( ta żółta chłodnica ) oraz nie ma ciepłego nawiewu. Nie wazne czy ustawie 18 czy 32 cały czas jest zimne powietrze w nawiewach. Wiecie co może być przyczyną ? słyszałem ze moze byc tak ze jest zapowietrzony układ chłodzenia ? podobno jego odpowietrzenie może pomoc ? z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest ale jak we46 z klimą ale w e39 z kuplem odpowietrzaliśmy układ na zgaszonym silniku.

Ustaienie ogrzewania na maxa i włączony zapłontylko laliśmy płyn i odkręciliśmy odpowietrznik.

Pompki od przepływu cieczy ( klimatyzacji zrobiły swoje) a po 2 musi silnik być zimny. a było to 523i z 96 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy problem się nadal pojawią. Ponownie szczególnie na ciepłym silniku zapala się kontrolka płynu. Jak odpowietrzyć prawidołowo płyn ? chociaż nie sądzę bo już raz był odpowietrzony i uzupełniony i wystarczy trochę się przejechac i znów nie ma ciepłego powietrza w środku i świeci się kontrolka. Raz na 10-15 odpaleń auta spod deski wydobywa się tak jakby świst może mieć to coś z tym wspólnego ? może to wina pompy wody albo termostatu ? dodam że silnik trzyma na wskażniku temp cały czas nawet czasem do rana jest ciepły tzn schodzi tylko do niebieskiej kontrolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej zbiorniczek do full-a

Zagrzej Bunie do pionu czyli 90

Nawiew na ciepłe na maxa i bieg wiatraka tez max

I zaczynasz odpowietrzanie

Ale jeszcze wykręć korek o wyczyść go dokładnie być może jakiś syfek zatkał w nim odpowietrznik i powietrze nie wyjdzie nim na zewnątrz.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

jeśli wszystko sprawne(termostat,pompka)to walcz z odpowietrzeniem,jak w nagrzewnicy złapie bąbel,to nie tak łatwo się go pozbyć,nie sugeruj się tym,że już kilka razy to robiłeś,musisz walczyć do bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek od chłodnicy ma zaworek i jeśli jest nie sprawny wymienia się na nowy :)

U siebie sam wymieniałem.

Termostat to sam dla siebie wymieniałem na nowy bo często jest bolączką leciwych autek.

Jeśli będziesz odpowietrzał stawiaj autko dziobem lekko do góry będzie łatwiej i pewniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem na dwie metody.

1 metoda ogrzewania na maxa i odkrecam srubke od odpowietrzania i ledwo ją odkrece juz leci płyn

2 metoda silnik zgaszony ale tyle co nagrzany od razu po zgaszeniu odkrecam srubke i syczy jak wsciekle przez 2 minuty i po zabawie. przez chwile nie swieci sie kontrolka sie zapowietrzone ale dalej zimne powietrze i po chwili znow ta kontrolka ;/

termostatu ani pomy nie sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bieg wiatraka tez max .

ciepłe ustaw na max ale biegu wiatraka nie ma potrzeby ustawiac na maxa,wystarczy pierwsza predkosc,jak dasz na maxa to na postoju woda w obiegu szybko sie wychłodzi i termostaty sie poprzymykaja,i nie odpowietrzysz dobrze układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzyłem chyba 3 zawleczkami bo tyle tych do odpowietrzania znalazłem zaczał z kazdej leciec płyn i przestała sie swiecic kontrolka od płynu chłodniczego i ciepłe powietrze leciało po czym jak zrobiłem 20km znow sie zapalila kontrolka i chyba sie znow zapowietrzyl ;/ wiec zaczynam wymieniam pompe wody termostat i sprawdzam glowice ehh ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...