Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ja mam u siebie w e34 540 instalacje BRC i zlego - odpukac - slowa nie powiem. Szczegolnie ostatnio zaczynam czuc walory tego rozwiazania, gdyz przyszlo mi przez kilka tygodni po zakupie swojej 540 tankowac benzyne...po 5.85zl za litr :bag: Teraz, kiedy samochod ma juz zalozona sekwencje i tankuje po 2,65 za litr, czuc ulge w kieszeni i praktycznie zadncyh roznic w jezdzie.

Zaczalem sie jednak rowniez zastanawiac nad instyalacja do samochodu Kamili. Zona coraz wiecej jezdzi, dziecko codziennie do przedszkola, praca, i inne srele morele do zalatwienia ktyore pochlaniaja kilometry po miescie...i wiecej kasy na paliwo. No i bardzo powaznie biore pod uwage jakas dobra instalke. Na razie chce sprawdzic dokladnie ile pali w miescie (zatankowany do pelna, po przejechaniu np 400km znowu zatankowac do pelna, i bede miala rzeczywioste spalanie..). Ale pomyslalem ze napisze, zeby moze miec jakeis wstepne rozpoznanie tematu.

Wiecie moze jak silnik M43 sie spiuje z instalka? Jest to e36 compact z 99 roku, czyli dokladnie jest to silnik M43TU B19 - czyli 1895cm, 85KW. Silnik ma nalatane okolo 143tys kilometrow, buda mega zdrowa, odpukac nic sie nei dzieje wiec wyglada na to ze ten samochod jeszcze zostanie u nas na dlugo. Jakies opinie?

Z gory thx bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem M43B16 w swojej QP.

Średnie spalanie przy mieszanej trasie wychodziło mi 13L - jak znajdę starą kartę z telefonu, to Ci mogę wrzucić wykresy :)

Ale myślę, że u Twojej żony powinno być podobnie - buda lżejsza, ale silnik większy. Jeździ na bank spokojniej, niż ja, ale Wrocław jest zdecydowanie większy, niż Racibórz.

Przy max deptaniu poza 16L nie wychodził, a wracając z Krzywej zszedłem do 8.5L - więc spalanie jest tu dość zróżnicowane.

Poza małą przygodą reagował na gaz dobrze, więc wg mnie powinno być ok - tym bardziej, że masz sprawdzonego gazownika ;) Skoro dobrał Ci dobrą instalkę do Twojego pofora, to i z takim M43 sobie poradzi :)

Edytowane przez Nobody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie spalanie przy mieszanej trasie wychodziło mi 13L - Przy max deptaniu poza 16L nie wychodził, a wracając z Krzywej zszedłem do 8.5L - więc spalanie jest tu dość zróżnicowane.

Ja pierdziule, jakie spalanie! :crying: Nie jest duzo mniejsze niz w mojej 540 przy spokojnej jezdzie..

......a wiec tylko pakowac zonie m60b40 do compacta :twisted:

Dzieki NobodyMan, bede mial chwile u urzadzonko to jeszcze sprawdze cisnienie na garach, ale podejrzewam ze to formalnosc bo silnik sprawuje sie bez zarzutu. Jesli bede wiedzial, ze na bank ten samochod jeszcze pare lat u nas przejezdzi to widze ze instalka zaczyna byc dobra opcja. Ja pierdziule, bede gazowal silnik 1,9 benzyna. Do czego to doszlo... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - z drugiej strony nie wiadomo też, co ja tam za instalkę miałem. Kaszleć, nie kaszlał, nie muliło go, filtry wymieniłem, mapy nie były rozjechane - więc nic z nią nie robiłem.

Jeżdżąc spokojnie, na pewno da się zejść te 2-3 litry w dół - ja niestety za kierownicą jestem trochę nerwowy :bag: Co prawda nie wyprzedzam na trzeciego, na ciągłej, na zakręcie pod górę, ale za niecałe 80zł miałem radochę z jazdy przez 320-350 km, więc miałem w głębokim poważaniu jazdę eko :D

Ale teraz tak się kapłem, że u mnie była przecież wczesna sekwencja - w tym roku kończyłaby się legalizacja, czyli swoje lata to już miało. Nowsze instalacje są już oszczędniejsze - o czym świadczy chociażby spalanie w Twojej 540, wiec żona powinna się w 10L po mieście zmieścić na spokojno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sekwencje. Montowałem koledze i śmiga aż miło. Jednak jeśli żona śmiga na krótkich odcinkach, że silnik nie zdąży się zagrzać żeby przełączyć to nie wiem czy sekwencja będzie w tym przypadku opłacalna, zważając również na to że idzie zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...