Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

jak wiadomo wszystkim których to dotknęło to są częste usterki E60 problem jest duży i drogi a jednak prosty i tani .rozwiązałem go sam mianowicie :

przegrzewa się moduł BT jak zresztą wszyscy wiedzą i wtedy zaczynają się problemy z radiem , telefonem itd.. co powiązane. W serwisie mówią jedno wymiana na NOWY i kodowanie moduł BT co z pewnością nie jest tanie i liczy sie w tysiącach ja rozwiązałem problem sam za 20 zł wystarczy wyciongąć moduł i zamontować wentylatorek więcej info jak i co zapraszam mar470@wp.pl

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w wielu przypadkach świrował moduł MULF. Niby wszystko działało, ale po około 15-20 minutach zaczynały się przerwy w odtwarzaniu muzyki a i-drive się przycinał i zanikała łączność BT. . Na fotce zaznaczyłem które układy grzeją się mocno już po 10-15 minutach pracy. Kluczowy jest chipset który się najbardziej nagrzewa oznaczony numerem 1.Wiec zastosowalem radiatory przyklejając klejem termo przewodzącym AG-TERMOGLUE ,jak narazie testuje to rozwiązanie dwa tygodnie i problemu żadnego niema:lol:

Mulf1.JPGW

Mulf2.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowy jest chipset który się najbardziej nagrzewa oznaczony numerem 1.
Żeby było ciekawiej jest to element tzw BGA. Jak ktoś wie w jaki sposób jest montowany na płytce to wie jak wielki to dowcip.

Hary, daj znak jak po dłuższej trasie (~400km) ma się to co zrobiłeś.

P.S. świetna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Wystarczy odpiąć zasilanie z mulfa i niebędzie przerw w dzwięku lecz jeśli masz zmieniarke to już niebedzie aktywna i tel niebędzie działał

No chyba że masz Logic7 to wszystko umrze po odpięciu zasilania z BT bo Logic też lata na optyku /światłowodzie/.

Ave

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano

W moim e65 problem jest podobny, co jakieś 20minut resteruje się dzwięk, dlaczego? Nie wiem.

BT nie mam.

W bagażniku znalazłem tylko wzmacniacz Harman/Becker. Czy to on moze byc powodem przerywania dzwieku?

Jakieś sugestie?

Edytowane przez dduban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mnie w****ia car audio w tym samochodzie , dzisiaj podłączyłem wzmacniacz , jak daje głośniej to radio sie wyłącza , coraz bardziej skłaniam sie ku zamontowaniu markowego radio 1 DIN zamiast tego oryginalnego ***** , Ma ktoś może schemat kostek żebym wiedział jak sie podpiąć pod oryginalną instalacje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odłączyłem wzmacniacz ale i dałem wymieniłem oryginalne głośniki i jak dam głośniej do dźwięk sie wyłącza , kur,,,,ca mnie bierze na to radio, ma ktoś o tym pojęcie ?? Czy jest to wina oryginalnego wzmacniacza i jego jakiegoś zabezpieczenie przeciw przeciążeniowego ?? Czy można wywalić oryginalny wzmacniacz i jego miejsce dać jakaś 4 kanałówkę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...