Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

mam dziwny problem i moze ktos miał taki przypadek-na odpalonym silniku jak odkręcam korek od wlewu oleju to jest ok ale już jak go podnosze to masakra ,wszystkie muchy z garażu mi wciąga:p,tak zasysa powietrze ze cieżko go oderwac -dziwna sprawa bo jeszcze takiego czegoś nie widziałem -jak korek podniose to silnik spada z obrotów i nie rowno chodzi -- wie ktoś co to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kolega sądzi że to odma to chyba ma racje -ktoś mi tak powiedział już ale wolałem się upewnić -- coś może sie spartolic od tego czy moge chwile jeszcze pojezdzic--narazie jezdzilem -a jakie są jeszcze skutki jak jest padnieta odma -np. traci moc ,dziwne dzwięki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może brać olej,lewe powietrze,zasysa też bagnet?syf na korku,no i najlepsze,przez odme uchodzi ciśnienie ze skrzyni korbowej silnika(odseparowuje od niego olej,powietrze idzie na kolektor,olej spływa do miski),i jeżeli to ciśnienie nie wyjdzie przez odme,to może wyleźć gdzie indziej,np jakieś uszczelnienie,ale to ostateczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może brać olej,lewe powietrze,zasysa też bagnet?syf na korku,no i najlepsze,przez odme uchodzi ciśnienie ze skrzyni korbowej silnika(odseparowuje od niego olej,powietrze idzie na kolektor,olej spływa do miski),i jeżeli to ciśnienie nie wyjdzie przez odme,to może wyleźć gdzie indziej,np jakieś uszczelnienie,ale to ostateczność

ci powiem ze oleju raczej nie bierze a bagnetu nie sprawdziłem -ale wiem ze moze wyjść bokiem olej bo u szfagra sie wylał w A6 właśnie przez odme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w m54 masz chyba tak samo jak u mnie,zobacz sobie,pod pokrywą silnika,po stronie kolektora dolotowego,wtrysków,wzdłuż idzie przewód w osłonie jakby z gąbki,obejrzyj go,pewnie będzie zassany,pęknięty,a to ważny wężyk podciśnieniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...