Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

E39 523i 1998 Touring w automacie

reduktor Tomasetto

komputer Stag 300

wtrysk Valtek

założone w 2010

teraz zmieniłam filterki i była regulacja wtrysków

mapa benzyny idealna z mapą gazu

a spalanie 20-30 litrów w mieście

kto ma pomysł,co z tym fantem zrobić? a może znacie jakiegoś dobrego gazownika? bo chyba zbankrutuję.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to chyba opłaca sie bardziej jeździć na benzynie co:lol:, a tak na poważnie to mi poprzednia też dużo paliła na gazie i też miałem Staga, i coś było pomieszane z mnożnikami w mapie paliwowej i czas otwierania wtrysków, mi to robił koleś, ale każdy porządny gazownik powinien ci to poprzestawiać pod warunkiem że mu sie chce, bo ci gazowniki to maja to gdzieś zakładaja instalację regulują aby to chodziło równo i po wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podłączeniu do kompa wyskoczył błąd z przepływką

potem koleś robił jakieś testy i jedna sonda nie wykazuje żadnych wartości(nie wiem,czy poprawnie się wyraziłam)

czyli co,obydwie te rzeczy do wymiany?

tu śmierdzi padniętą przepływką bądź sondą lambda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odgrzeję kotleta,zresztą swojego

po wymianie przepływki nic się nie zmieniło,co prawda błędu już nie ma,ale nadal pali z 20 litrów i to na benzynie.

słyszałam,że jak jedna z sond jest walnięta,to może to być przyczyną,bo komputer coś tam sobie ustawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,sonda może spowodować kosmiczne spalanie,podjedź do jakiegoś kumatego elektryka,to miernikiem ci sprawdzi,pamiętaj,że silnik musi być rozgrzany,można to też INPĄ ładnie sprawdzić,jeśli masz tam kogoś z kablem(:mrgreen:)i kompem,to proponuje to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z gazem przerabiałem już dziesiątki razy mam instalacje stag 300 auto paliło ok 25 l w mieście i różne jaja się działy nie do opisania jeździłem od jednego do drugiego i w końcu trafiłem do: BOSCH serwis na ul .Grabiszyńskiej koło mostu kolejowego za stacją orlen dzisiaj auto chodzi jak powinno pali do 20 w mieście w trasie mogę zejść do 11,3 przy pojemności 4.4l

Na prawde polecam!

Oni konkretnie zajmują się stagiem i mają pojęcie o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...