Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam.w bmw e90 325i gotuje sie woda.termostat gotowalem i otwiera sie na jakies 2-3mm.niema ogrzewania.nie wiem co juz tam moze byc.chcialem sprawdzic pompe wody ale jest elektryczna i niebardzo wiem jak mam to zrobic,a wymienic ja profilaktycznie to za duzy koszt.moze ktos mial podobny problem i wybrnol z tego,prosze o pomoc.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko przy jakiej temperaturze sie otwiera bo może otwierac sie przy ok 100 stopniach dopiero a to juz za dużo druga sprawa to chyba masz na myśli płyn bo na wodzie chyba nie jezdisz?? gotuje sie podczas jazdy , postaju jak to dokładnie wygląda?? Pompa wody jest elektrzyczna ?? hmm znowu coś wydumali czy co nie słyszałem jeszcze o takim rozwiązaniu ale wszystko możliwe , jesli faktycznie jest elektrzyczna to odepnij kostke i sprawdz miernikiem czy dostaje napiecie , zresztą powinno być to wyczuwaln... Jeśli nie ma ogrzewania w środku to wsazuje na to że pompa wody właśnie nie działa ale osprawdazj dokładnie najpierw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak układ odpowietrzałeś z tego co wiem to e39, e46 z klimatronikiem odpowietrza się silnik na zimno.

Włączas zapłon potem ogrzewanie na full i dmuchawy a nastepnie odkręcasz po koleji odpowietrzniki.

Jeśli zrobiłeś to starą metodą na uruchomionym silniku no to układ jest zapowietrzony!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.samochod normalnie jezdzil i nic sie nie dzialo,nastepnie stal nie odpalany okolo 3-tyg.wczoraj odpalilem przejechalem okolo 5km i zapalila sie zulta kontrolka od temp.silnka a po jakichs 2km czerwona(auto nie posiada wskaznika temp) a po chwili samochod wszedl w tryb awaryjny no i przez ten caly czas ogrzewanie nie dzialalo i dzisiaj prubowalem cos z tym zrobic.brakowalo 1,5lplynu.znalazlem jeden odpowietrznik w zbiorniczku wody(plynu) przy ujsciu cinkiego weza odpowietrzajacego od chlodnic,odkrecilem go i uzupelnilem plyn,przelal sie przez odpowietrznik i tyle(zaplonu zbytnio niema jak wlaczyc,bo wszystkie kontrolki i wszystkie urzadzenia zaczynaja dzialac po uruchomieniu silnika).pojechalem na prube i pojawila sie sytuacja z poprzedniego dnia.gorny waz od chlodnicy byl goracy,dolny zimny(ogrzewanie pojawialo sie na jakies 20sek.po uruchomieniu silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widze że e90 :) skoro poszesz że brakowało 1,5 litra to faktycznie jest zapowietrzony spróbuj odpowitrzyć go jeszcze raz z włączonym ogrzewaniem na max powinno pomóc... co do tego że jeden wąż jest ciepły a jeden zimny to tak ma być do puki auto nie złapie temperatury i nie otworzy sie termostat... no i trzeba zlokalizować gdzie podział sie ten płyn... sprawdz baget oleju czy nie ma masła...

Edytowane przez pawel83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzalem zawsze na wlaczonym ogrzewaniu na maksa(ale nic nie grzeje nawet gdy zapali sie kontrolka od temp.siln.)termostat jak juz pisalem gotowalem w garnku z woda i sie otwiera na 2-3mm.wiec mysle ze pompa wody(elektryczna)nie chodzi i nie ma obiegu dlatego nie ma ogrzewania i woda sie gotuje.a co wy na to?mam wymatowany termostat i pompe,term. sprawdzilem ale nie wiem jak sprawdzic pompe .w kostce sa cztery piny skrajne to minus i plus a w srodku so jeszcze dwa cienkie poprowadzilem na krutko plus i minus i nic,teraz nie wiem czy pompa jest padaka czy trzaba zrobic cos pozostalymi dwoma przewodami.a plyn wyciekl przez korek wlewu,bo jerzeli woda(teoryzuje)niema obigu i sie gotowala,zrobilo sie cisnienie i ja wywalilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś admina o przeniesienie tematu do działu e90 bo poleci w śmietnik.( chyba ze samemu dasz redę zmienić jeszcze)

P.s.

jak jest elektryczna pompa to komp prawdę powie. Nowe auto masa elektroniki bez kompa ciężko. Możesz odpowietrzać ale to tylko wstepna diagnoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...