Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z Bumcią :( zaświecają się kontrolki DSC ABS (na pomarańczowo) i Ręczny (na czerwono) zauważyłem ze na zimnym aucie włącza się to po dłuższej chwili a po skasowaniu błędu gdy auto jest ciepłe wraca od razu. Sprawdzałem inpą błędy i wyskakuje mi 5DF5 a czasami jak usuwam i odczytuje błędy to powraca razem z błędem 17FE. Usuwanie błędu nic nie daje od razu wszystko wraca. Błąd 17FE pojawia się tylko czasami za to 5DF5 jest cały czas nie da się go usunąć. W sterowniku luty zostały popoprawiane lecz to nic nie dało. Proszę o jakieś wskazówki gdzie szukać.pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuje z MAN a co do softu może dał bym rade sam to zrobić tylko potrzebował bym jakieś instrukcje no i z kąt go wziąć. a jeśli to nic nie da to zostaje wymiana ;( a z tego co wiem to jeszcze trzeba przypisywać wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to jutro przeskanuje pustym MAN'em jak bym mógł prosić jeszcze bo dawno nie korzystałem z NCS jak to zrobić takie małe przypomnienie a jeśli to nic nie da to pozostaje mi wymiana sterownika. Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytujesz normalnie odpowiedni moduł w NCS'ie, przykład:

2 Uruchamiamy NSC musimy stworzyć profil tak więc klikamy File-load profile - expertmode - OK

następnie File- Edit prifl - hasło: repxet - ok

wybieramy w car/key memory przycisk Individualisierung i zaznaczamy wszystkie 3 opcje czyli :

individualierung aktiv, kernfunktionen, trace individualizable FSW/PSW - ok

conistance check = sprawdza czy wszystko

klikamy przycisk FSW/PSW i zaznaczamy ptaszkiem FSW/PSW-Manipulate with FSW_PSW.MAN

OK OK smile.gif

możemy zapisać ten profil żeby za każdym razme tego nie robić File -save i nazywamy np E46 smile.gif

3 W katalogu ncsexpert/work utwórz pusty plik FSW_PSW.MAN (np. w notatniku)

4 Kliknij F1 (VIN/ZCS/FA), następnie kliknij F3 (ZCS/FA f.ECU)

5 Wybierz swój samochód w oknie które się otworzy- E46 oczywiście smile.gif

6 Wybierz ECU do komunikacji

7. Teraz wciśnij F6, czyli Back

8. Wybierz F4 "Program ECU"

9 Następnie wybieramy F5 (Basic functions) która to funkcja odczytuje nam do pliku wszystko co mamy w samochodzie zakodowane i następnie w oknie które ci się pokaże zjedź suwakiem niżej i kliknij dwa razy na „coapireadsggetfswpsw", następuje odczyt/kopiownaie FSW_PSW.TRC

10. Klikamy EXECUTE JOB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i **** jak nie jeden problem to drógi ;/ NCS nie widzi mojego pliku FSW_PSW.MAN :(

Tak czy siaj jutro jade sprawdzić jeszcze raz wszystkie luty dokładnie moze któryś pominięty został wiedz sprawdze wszystko jeszcze raz jeśli to nic nie da to zostaje mi wymiana modułu tylko bd miał też problem z przypisaniem tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak jak na foto jeśli jest źle to jak to zmienić ;/[ATTACH=CONFIG]23734[/ATTACH]

Dodatkowo co do tego

wybieramy w car/key memory przycisk Individualisierung i zaznaczamy wszystkie 3 opcje czyli :

individualierung aktiv, kernfunktionen, trace individualizable FSW/PSW - ok

Ma być ZAZNACZONE czy ODZNACZONE bo to jest wilka rużnica a na filmiku [video=youtube;6O_FXIWiFL8]

Pokazuje ze ma odznaczone Edytowane przez MAZI-BKP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie masz plik tekstowy,zrób tak

Panel sterowania > Opcje tolderów > widok > odznacz "Ukryj rozszerzenia znanych plików" > zastosuj-potem we właściwościach pliku zmień TRC na MAN

tak,te trzy opcje mają być zaznaczone,z ptaszkiem:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...