Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy NCS robiłem w 7er Wojtasa ale na jego laptopie jak byłem w PL to mu zmieniałem u siebie nic nie robiłem bo własnie nigdy nie mogłem dojść czemu mi ten plik nie działa wiec nic nie miałem robione wiem ze ALSZ jest do swiateł ale są jeszcze 3 inne moduły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobilem wszystko tak jak napisaliscie zaswiecily sie diody na liczniku i po chwili zgasly moze a nuz bedzie dzialac a jak nie to jutro jade po nowy sterownik

Edit

Niestety na postoju po odpaleniu auta po chwili sie wszystko zapalilo spowrotem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dokładnie jutro podjade za sterownikiem moze znajde taki o tych samych numerach wiec moze obędzie sie bez przypisywania

Choć jeśli przypisywać będzie trzeba to i tak mi sie przyda bo jeszcze Wojtasowi w 7er od razu bym przypisał bo tez ma nieprzypisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podepnę się pod temat, ostatnio zaświecił mi się abs jak wjechalem w dziure, i teraz włacza mi sie abs przy prędkości 60km/h, po wyłączeniu zapłonu gaśnie i powtarza się znów przy 60km/h

inpa pokazała mi takie coś

E R R O R M E M OR Y R E P O R T

-------------------------------------

Date: 01/13/13 16:02:21

ECU: ASC5

JobStatus: OKAY

Variant: ASC5

-------------------------------------------------------------

RESULT: 1 errors in error memory !

-------------------------------------------------------------

6 wheel sensor front right

Error frequency : 255

Vehicle speed 43.00 km/h

ASC passive

ABS-control passive

stop light switch off

ASC-control passive

=============================================================

auto z roku 1998-04-08

i takie pytanko czy to będzie najprawdopodobniej czujnik prawy przód , albo może to inna przyczyna

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie ORI!!! miałem niedawno e38, nie działał ABS, przy każdym hamowaniu naparzało w pedał... żadnych błędów w sterowniku, obserwując dokładnie odczyty okazało się że lewy tył czasami lekko się gubi, po zdjęciu okazało się że ten czujnik to jakiś zamiennik i po wymianie na ori używkę ABS zaczął spowrotem działać jak należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz już skonfigurowany NCS to robisz tak:

czyścisz plik FSW_PSW.MAN - ma być pusty, 0 bajtów

usówasz plik FSW_PSW.TRC

odpalasz NCS i tak:

F1 -> F3 -> wybierasz model -> OK -> wybierasz moduł do komunikacji np EWS -> F6 -> F3 -> F1

jak nie wywali błędu to będzie ok, a gdyby był to zrób to samo z tym że zamiast Proces Car wybierz Proces Ecu i moduł ABS i potem Execut Job

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...