Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem. Wczoraj jechałem moją 330d (184km) i podczas wyprzedzania straciła moc. jadąc dalej raz chodziła normalnie a raz ledwo przyśpieszała. Następnie zaczęła szarpać zaświeciła się kontrolka świec żarowych DDE. Dojechałem do domu rano poszedłem zobaczyć co się stało. Po przekręceniu na zapłon (nie odpalona) spod maski było słychać dziwne delikatne stukanie. Spróbowałem odpalić, zapaliła od razu i zgasła.Chcąc ponownie odpalić już nie odpala. Myślę że paliwo nie dochodzi. Na początek wymienię filtr paliwa ale boję się że może to być pompa CR. Muszę jeszcze ją dociągnąć na komputer na diagnozę. Dodam że przebieg 290 tyś i jakoś 3 miesiące temu jak byłem na komputerze to mówili że wtryski jak na przebieg ok (wszystkie mają parametry na + jedynie ostatni lekko na - ale w normie) Paliwo leję zawsze na Stacjach paliw a w tej chwili w zbiorniku znajduje się V-power z shella (może ruszył cały syf i zapchał filtr???)

Z góry dziękuję za rady i odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij się na kompa, jak wyżej, wymiana filtra paliwa na nowy na pewno nie zaszkodzi. Z doświadczenia powiem, iż paliwa typu 98, Power czy V-Power nie są dobre na czysto, trzeba je mieszać ze zwykłym paliwem. Ewentualność to padnięty sterownik świec żarowych, często padają w BMW

Edytowane przez tomasso12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Wymieniłem filtr paliwa ale to nie on był winowajcą. Prawdopodobnie wysiadła progowa pompa paliwa ponieważ po odpowietrzeniu zgasła kontrolka DDE a auto raz odpala a raz nie. Siedząc w kanale mój ojciec zauważył że pompa bardzo nie równo chodzi (z oporem) a gdy nie chce odpalić to nie chodzi wogóle. Jak kupię pompę to dam znać czy jest ok ale na 80% to ona jest winowajcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza pompa nie podoła gó....mu paliwu... w proporcji 70% paliwo, 30% kombinacje jak tu dobrze zarobić. Najlepszym sposobem jest H2O. Wynik u mnie, zamarznięte paliwo PB przy -19 st. C. Więc samo mówi za siebie. Jeździmy na drogim gó....niehappy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie paliwa to moge sie wypowiedziec jezdze busem i jak tankuje w holandii jak zjade z promu w amsterdamie to ropy wystarcza do pl a jezeli tankuje w pl to na poczatku holandii musze dotankowac czyli jakies 180km mniej robie na zbiorniku powiedzmy ze predkosci i ladunki takie same wiec macie a po 2 na zachodzie mamy paliwo z uk lub norwegii tzw ropa slodka a w pl mamy rope z rosji ktora nazywa sie ropa kwasna mozecie to sprawdzic i widac roznice we wszystkim ale dosyc o paliwach jak tam kolego naprawiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...