Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



BB

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawuje się auto po zamontowaniu skrzyni biegów z diesla E34 525tds do 525i? Wszystko mam zmontowane, tylko włożyć do auta. Nie wiem jak będzie pracować. Czy będzie współgrać podczas jazdy.

Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pasuje, tylko trzeba wiedzieć jaki model silnika i od jakiego modelu silnika jest skrzynia

chodzi o położenie zagłębienia rozrusznika i położenia ustawienia dźwigni zmiany biegów, ew. zmiana położenia silnika względem osi auta i wtedy może pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pasuje, tylko trzeba wiedzieć jaki model silnika i od jakiego modelu silnika jest skrzynia

chodzi o położenie zagłębienia rozrusznika i położenia ustawienia dźwigni zmiany biegów, ew. zmiana położenia silnika względem osi auta i wtedy może pasować

to nierozumiem po co się bawić? co ma to poprawić-zmienić? jeżeli chodzi o przyśpiesznie to chyba bardziej dyferencjał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BB

Po wsadzeniu do 525i skrzyni biegów od 525tds i tym samym dyferencjale otrzymasz:

1-krótsza niż w 525i

2-dłuższa niż w 525i

3-dłuższa niż w 525i

4-minimalnie/niewyczuwalnie krótsza niż w 525i

5-identyczne

R-start z kreski będzie lepszy niż w 525i /krótszy niż 525i

Jeśli zamiarem wstawiania tej skrzyni jest uzyskanie lepszych osiągów to to zły pomysł.

@tomasso12 z mostów najbardziej podoba mi się Grunwaldzki we Wrocławiu ;)

BMW ma dyferencjał;)

Z resztą się zgadzam-jeśli chodzi o zwiększanie osiągów to zabawa z dyferencjałem da rezultaty.

Obiło mi się o uszy ,że jeden od nas z forum robił przekładkę skrzyni ale dotyczyło to wymiany skrzyni automatycznej na skrzynię manualną 525tds.Jednak skrzynia manualna również pochodziła z 525tds.

Jeśli masz awarie skrzynki to szukaj od 525i.Jeśli to zamontowania jej masz przesuwać środek ciężkości to ja bym sobie darował bo niby po co?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...