Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jechałem sobie do pracy na nockę na prawym pasie nagle przede mną wyjechało auto z podporządkowanej (jaka marka nie wiem) odległość była duża a ja miałem gdzieś 60-70 km/godz

nie chciałem gwałtownie hamować więc chciałem zmienić pas na lewy i w tym momencie wpadłem w poślizg i przeleciałem przez krawężnik na torowisko .

oczywiście sprawca się nie zatrzymał a auta jakie jechały za mną pojechały dalej.

zadzwoniłem na straż pożarną przyjechała i mnie wytargała z torów między czasie zadzwoniłem na policję i zgłosiłem fakt.

kazali czekać aż przyjadą trwało to około 45 min

przedstawiłem im całe zdarzenie jak przebiegło a oni powiedzieli mi że jak nie ma sprawcy to nic nie zrobią (tak podejrzewałem)

i po chwili policjant mówi mi że dostanę mandat za niebezpieczne zachowanie na drodze ( po jaki h***j po nich dzwoniłem)

a więc dostałem najniższy mandat 220 zł + 6 punktów karnych ( k***a jaki poje***y kraj )

po wstępnych oględzinach do naprawy i wymiany zderzak intercooler wiatrak od klimatyzacji halogeny no i do tego te wszystkie rurki plastiki osłona silnika i pewnie jeszcze parę rzeczy aha i jakiś pasek wisiał ale ciemno i nie wiem od czego nie zaglądałem pod maskę

oczywiście dzwoniłem do PZU asistant po 40 min nikt nie odebrał więc poprosiłem kolesia który mnie z holował do domu

w czasie holowania auto wydawało się jechać normalnie (ale co można stwierdzić przy prędkości 40 na godz)

światła działają a sprawdziłem silnik odpalił bez żadnych problemów tylko kontrolka oleju się świeciła ale to chyba od ic bo z tego ciekło.

sprawcę złapać i skur****a przeciągnąć po asfalcie!!!

Edytowane przez Dudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po pierwsze - nie ten dział chyba. Ale to przez nerwy :) Poproś, to przeniosą.

Po drugie - współczuję. Auto było wychuchane, a teraz nie wiadomo ile pójdzie w naprawy.

Po trzecie - i to do wszystkich - jak nie mamy świadków, to w takich przypadkach lepiej sobie wezwanie policji odpuścić. Nie ma świadków, nie ma sprawcy, ale jest rozdupcone auto, które potencjalnie spowodowało zagrożenie na drodze - mandat obowiązkowy. I nie ma tu co psioczyć na policję - z kosmosu mają sprawcę wziąć? A jak już go znajdą to co, jak dowodów winy brak? To nie Hamerykański film, a smutna, szara rzeczywistość.

Mam nadzieję, że "rany" Bumiera są tylko powierzchowne i nic się nie stało poważnego - sprawdź ją od spodu, czy nic się w zawiasie nie pokrzywiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj wideorejestrator trasy(tylko nie te po 200pln).

Ja kilka dni temu zakupiłem uchwyt na szybę i wykorzystuje aparat cyfrowy jako kamerkę-testowane w nocy we wrocku i daje radę-szybko można zoom'ować na tablice rejestracyjne bo w rejestratorach z tym lipa jest i g...o widać.

To jakaś alternatywa gdy brak świadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem właśnie z kolesiem bo ma takie coś dał nie całe 200 zł mówi że daje rade nagrywanie HD tylko trzeba kartę pamięci włożyć miałem pożyczyć na parę dni wypróbować ale nie chciało mi się wracać teraz żałuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem zrobić wstępne oględziny nie znam się za bardzo na mechanice do tego jeszcze diesel ale nie wygląda to źle :) :) :)

w nocy z wiszącymi wszystkimi plastikami i uwalone w śniegu wyglądało dużo gorzej

a tu parę fotek tak coś pstryknąłem żeby można było wstępnie coś ocenić

wiem wiem nie jest to co zobaczenie za żywo i sprawdzenie ale chyba tragedii nie ma

https://picasaweb.google.com/112606931372790637226/SniezynkaPoWypadku?authkey=Gv1sRgCN7L1tSQufL6hwE#5847376862112401810

a tu jeszcze link co napisała gazeta wrocławska jakie bzdury masakra

Wrocław: Po kolizji samochód blokował torowisko na Hallera - Gazetawroclawska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda furaka. A co do mandatu to przecierz policjant musi wystawić mandat. Jest to wina ustawodawcy. Jest to chore. Irlandii nie ma takiego problemu tutaj dają mandaty za szybką jazdę, pasy i rozmowe przez telefon, ludzie jeżdżą bez świateł i nie ma na to kary. Polska to państwo gdzie policja ma łatać dziurę budżetową

Wysłane z mojego GT-I9300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh Dudek... i coś ty narobił? zatrzymałeś ruch tramwajów na Hallera, rozwaliłeś Śnieżynke, (pewnie) wystraszyłeś tego gościa, który wyjechał z podporządkowanej, dostałeś mandacik ... no jasno widać, że to Twoja wina hehe :lol: - ciesz się, bo tytuł w gazecie mógł być zupełnie inny np. Pijany kierowca białego BMW pokrzywił szyny :lol: lub Młodociany kierowca BMW spowodował katastrofe komunikacyjną we Wrocławiu.

taaaki żarcik :lol:

a tak na poważnie na następny raz zaprzyj się o kiere ( i staraj sie wyhamować) jak sie nie uda to wal, aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda auta najważniejsze że kierowca cały

piszecie żeby walił śmiało tylko jak już taki delikwent wyjedzie a wy mu wjedziecie w tył to 'Pan Policjant' powie że nie dostosowaliście prędkości do warunków na drodze i jest wasza wina

po za tym każdy ma taki odruch że próbuje uciekać gdzieś w bok żeby nie doszło do kontaktu znam to z doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudek, a nie ma tam gdzies kamer przypadkiem? Teraz zamontowane są na prawie każdym skrzyżowaniu. Kopsnij się tam i zobacz. Jak są to szukaj sprawcy. Byłem kiedyś na trzemeskiej i jakość mają zaje***tą. A no i z ubezpieczenia zdrowotnego sprobuj cos wytargac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu na to zwróciłem uwagę gdzie jakaś kamera ale to jest zaraz za wiaduktem i dużo przed krzyżówką i do tego zabudowania kawałek dalej że tak napiszę martwy punkt

a co do video rejestratora odrazu kupuje do cholery co za pech w niedziele byłem u kolesia i chciał mi pożyczyć żebym zobaczył jak to działa mówi że daje radę a koszt na alledrogo 150zł

to mu powiedziałem że sobie kupie ale gdyby człowiek wiedział że upadnie to by usiadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...