Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wiem że było już milion takich tematów, jednak chciałbym się dowiedzieć konkretnie co potrzeba do naprawy vanosa.

Moje objawy to delikatne rzężenie na rozgrzanym silniku, słabo zbiera się do 3k obrotów oraz przy przegazówce słychać delikatne chrumknięcie jak schodzi z obrotów...

Gdzieś wyczytałem że potrzebny jest sam oring, natomiast kolega zasugerował żebym przy okazji wymienił łańcuch i napinacz. Jeśli będzie potrzeba to nagram filmik z dźwiękiem mojego vanosa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem uszczelki vanosa u mnie w pojedynczym były dwie uszczelki pod spód idzie okrągły oring na oring idzie kwadratowa najlepiej jakbyś dorwał z vitonu ja taką kupiłem od gościa z serwisu w de gdzie robią vanosy.

Łańcuch jak jest dobry to nie masz po co go wymieniać.

Jedynie co było zużyte po rozebraniu silnika to ślizgi łańcucha.

ZESTAW NAPRAWCZY 1x VANOS BEISAN SYSTEMS BMW (3177151285) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. tu gościu ma ale nie napisał z czego uszczelka jest.

ZESTAW NAPRAWCZY - 2x VANOS - BMW M52TU, M56, M54 (3203333827) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. tu też ma i ma z vitonu ale do podwójnego :) tylko pamiętaj,żeby tą uszczelkę kwadratową przed założeniem moczyć kilka minut w gorącej wodzie po czym szybko wytrzeć i równo założyć tylko powiem nie jest łatwo...

Szukaj uszczelki jak w drugiej aukcji jak masz pojedynczego ma być z vitonu.

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...