Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . jak w opisie moja eta czasem pali czasem nie . mechanik wymienil cewke i mialo byc ok ale nie jest - po przejechani kilometra z warsztatu auto zgaslo . odpalilo i dojechalem do domu ale .! czasem wsiadam i kreci ale nie pali , a za chwile normalnie odpala i jezdzi ? za kazdym razem jak jade do mechanika to na zlosc ona pali ? pomocy :) dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompa paliwa była juz wymieniana czy nadal jest ORI?

Ja u siebie miałem taki myk jak mi pompa klękała. Raz działała a raz nie. Potrafiła się też dławić.

Po wymianie pompy ładnie chodziła.

Sprawdź ciśnienie podawanego paliwa.

Innym powodem może być czujnik położenia wału. Moze gdzieś nie styka? Brudna wtyczka, ukruszony przewód itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa jest oki - mam nowe swiece kable kopulke wymieniona cewka . dzis inny mechanik dokrecil mase w bagazniku od aku i caly dzien bylo ok , ale wieczorem zgasla podczas jazdy , zaraz zapalila ale !!! wiem ze dalej cos jest nie tak ? moze wstyd na forum ale powiedz mi gdzie ten czujnik polozenia walu jest bo z mechaniki jestem kiepski - kocham jezdzic nie naprawiac :) wiem jeszcze ze na skrzyni eta ma jakies dwa czujniki ?? ktore moga szwankowac - problem ze jestem teraz w holandii i nie umoiem znajsc normalnego mechanika :( dzieki za podpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podpytaj w niderlandach czy sąsiedzi znają jakiegoś polskiego mechanika :) Na bank jakiś nasz rodak gdzieś w okolicy kręci samochody :)

Co do skrzyni to tak ale jak byś miał automat i do tego nie powodowało by to gaśnięcia silnika tylko nierówną zmianę biegów

Tu masz link do realoem. Tu zaznaczasz już tylko jaka skrzynia i możesz znaleźć wszystkie części wraz z ich numerem.

RealOEM.com   Online BMW Parts Catalog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj . problem w tym ze polski mechanik wzial 150 e i ***** nic nie zrobil auto po 1 km spowrotem gasnie lub nie odpala . turas nie wzial grosza dokrecil mase w bagazniku i auto jezdzi - raz zgaslo ale zaraz odpalilo - a dzis na chwilke go 2 razy przydlawilo - nie mam pojecia gdzie szukac przyczyny ? do polaka mechanika musze pojechac po zwrot kasy a turasowi nie chce sie szukac dopuki przy nim auto "sie nie zepsuje " pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filtr paliwa kiedy wymieniałeś? Moze po prostu jest filtr zawalony i pompa nie jest w stanie przepchać odpowiedniej ilości paliwa?

Koszt filtra to grosze a może pomóc. Zwłaszcza jeżeli nie ruszałeś g przez 20-30 tys km.

dzieki wogole za pomoc i poswiecony czas .

Po to mamy forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie te czujniki wału ? :) filt paliwa ,swiece ,kable , kopułke aparat wymienialem 3 miesiace temu w "M Auto "w katowicach... montowalem tez alarm i odcinke pradu ale te dwie oststnie rzeczy nie maja nic wspolnego z "dolegliwoscia " dzis zostawilem ja u elektryka - niestety nie mial kostki do starego samochodu żeby ja podpiac zobacze co jutro on wymysli - szalu dostaje bo wszyscy tutaj rozkladaja rece a w polsce maximum polowa dniowki i auto zdiagnozowane naprawione i hula ze hej :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebralem auto -dalej nienaprawione :sad: wczesniej zapalalo po ktoryms razie dzis nie odpalilo - nie dostaje iskry na swiece tyle sprawdzilem na drodze - nie znam sie na mechanice wogole ucze sie stopnowo jak cos mi sie zepsuje w aucie :) - cewka podobno wymieniona-co moze byc jeszcze powodem braku iskry na swiecach ? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik impulsów wału korbowego to część numer 7 na rysunku.

RealOEM.com * BMW E30 325e PULSE GENERATOR/DME MOUNTING PARTS

Czujnk znajdziesz przy kole pasowym z przodu silnka w okolicach pompy wody

Tutaj masz czujnik położenia wału - numer 11

RealOEM.com * BMW E30 325e Timing cover upper

Pierwszy czujnik to jest impulsator położenia wału (nawet jak ten nie działa to i tak auto będzie normalnie jeździć)

Drugi to czujnik położenia wału (ten jest ważniejszy)

A tu masz identyczny przypadek:

Zobacz temat - dziwny problem z super etą.........

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zasadnicze pytanie: Czy kupiłeś oryginalny czujnik czy jakiś zamiennik?

Jeżeli zamiennik producenta z chin to pewnie on padł.

Niestety czujniki do silników BMW muszą być oryginalne BMW. Jest to koszt ok 90-100 € ale masz spokój na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie -moze tam byc co innego jeszcze przyczyna ze Ona nie pali?

- mam takie same ojawy jak wczesniej a wymienilem juz czujnik polozenia walu . - pomoglo na pare dni !!!!

czekam na drugi czujnik i komp. mysle co bedzie jak wymienie 2-gi czujnik i komp a ona dalej bedzie gasla lub nie palila ?

jest to ku...a tak irytujace bo nigdy nie wiem czy dojade i nie jestem pewien czy odpali ... ?

aha spryskalem styki wd 40 tez nie pomaga - klne nad maska dociskam kable - a Ona pali wtedy kiedy jej sie zachce !

Edytowane przez mario325E
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to wymiana czujnika temperatury silnika.

Z tego co wiem to są dwa (ale niech mnie ktoś poprawi jeżeli trzeba) - jeden podaje sygnał na zegary a drugi podaje sygnał do ECU. Może właśnie ten co podaje sygnał do ECU się wywalił i dlatego wariuje?

Niestety bez interfejsu to jest właśnie takie wymienianie w ciemno :)

To jest któryś z tych czujników, ale który to nie wiem:

RealOEM.com   BMW E30 325e CONTROL UNIT IDLING CONTROL

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...