Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka tygodni temu zakupiłem e39 2.8 w automacie z instalacją gazową landi renzo igs (III gen, tak?).

Ogólnie wszystko ok, spalanie gazu około 19-20l gazu w godzinach szczytu we wrocławiu, w trasie z ciężką nogą 13-14l. Raczej ok jak na automat i nie sekwencyjną instalację, dobrze myślę?

Jest jednak jeden problem. Samochód ciepły odpala trochę dłużej, jakieś 4-5sekundy. Rano pali od razu. Jak jest nagrzany, po zgaszeniu i za chwilę po odpaleniu też pali od razu. Tylko jak postoi to pali trochę dłużej.

Nie, ma żadnych innych objawów, nigdy nie falują obroty, nie gaśnie, idzie na gazie równo, na benzynie także.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną wydaje mi się źle wyregulowany gaz lub pompa paliwowa.

Czy mógłby ktoś coś doradzić?

+ jeśli to raczej gaz to jakiegoś magika od Landi renzo we wrocławiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile instalacja ma nalatane? przyczyną może być np uszkodzony reduktor, który puszcza rurką podciśnienia gaz do kolektora i w momencie odpalania mamy chwile gaz i benzynę. Może też być uszkodzony któryś z silniczków na dozatorze albo pęknięta membrana w rozdzielaczu. To by trzeba sprawdzić na początek a później sprawdzić mapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja była zakładana 11 lat temu więc i tak jest nieźle, że działa :)

Reduktor - w ostatniej BMW jak mi padał to miałem całkiem inne objawy (falujące obroty, gaśnięcie), no ale to ja potrzebuję pomocy i pytam - niestety w gazie to tylko filtry sobie umiem wymienić :)

D0_DOMEL - możesz polecić gdzie mi zdiagnozują usterkę w miarę poprawnie? Nie chcę wymieniać wszystkiego po kolei na ślepo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie siedzimy od 8-16 a w piątki to jak najszybciej sie zwijamy. ciężko będzie o tej porze gdyż z tą instalacją nie jest tak łatwo czasem cały dzień walcze z tym systemem.

To nie dobrze. Będę musiał wolne wziąć ;) Z jakim wyprzedzeniem muszę dzwonić, żeby się umówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rożnie to bywa czasem z tygodniowym.

D0_DOMEL, a wiesz może co oznaczają lampki w przełączniku?

Przełącznik jest taki:

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/33/70/19/09/3370190983

U mnie przełącza się na gaz (dolna lewa lampka przestaje migać i się zapala na stałe, "czuję" przełączenie i zapalają się zielone lampki od stanu lpg w butli). Potem jadę trochę i np z tych górnych lampek pali się tylko skrajnie lewa - czerwona. Potem znowu sie zapalają czasem zielone (odstępy ponad minutowe). I czasem jest zapalona ta czerwona a czasem zielone.

Czym to może być spowodowane?

Lewa dolna cały czas się świeci po przełączeniu na gaz. Czyli raczej pracuje na gazie..

O co może w tym chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zatankuję do pełna świecą wszystkie. Ogólnie to nie widziałem jeszcze żeby świeciły np. tylko 2 ;)

Pytam bo nie wiem czy to nie jest czasem sygnalizacja jakiegoś błędu na kompie gazu. Bo samo niedziałające wskazanie poziomu mi w ogole nie przeszkadza, jeździłem tak 3 ostatnimi autami i się nauczyłem kiedy mam dolewać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc to tylko awaria tego "czujnika pomiaru pozostałego gazu w butli".

A co do zapalania - albo mapy albo wtryski albo reduktor na moje oko po przeczytaniu połowy internetu :)

Mam nadzieję, że w październiku uda mi się do Ciebie wybrać na diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...