Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym się dowiedzieć czy ma ktoś z Was doświadczenie jak można podnieść moc w w/w modelu

znalazłem coś takiego

Kolektor wydechowy bmw TURBO e36 e39 e46 m50 m52 (3562159920) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

myślicie, że zda egzamin ? bo chyba wszelkiego rodzaju chip tuningi się nie sprawdzają czy się myle ?

Chip Tuning Box +25KM BMW 325i E36 192KM Benzyna (3551421736) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ci kolektor pod turbo :?:na takiego czipsa szkoda kasy,ogólnie modzenie wolnossaków przynosi nie współmierne efekty do wydanej kasy,albo doładowanie albo mocniejszy silnik

no tak myślałem właśnie, choć gdzieś widziałem że wystarczy podmienić kilka części z m52b28 i wyjdzie 220km

znasz Pawelo jakieś konkretne zestawy pod turbo bądź kompresor ? jakiś sprawdzony zakład który to założy i wyreguluje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak myślałem właśnie, choć gdzieś widziałem że wystarczy podmienić kilka części z m52b28 i wyjdzie 220km

Jesli chodzi ci o zrobienie strokera to nie jest to kilka czesci. Taniej szybciej i pewniej wyjdzie wsadzenie 2.8 + kolektor z M50.

Jezeli chcesz dmuchac w silnik to zostaw swoje M50 i proponuje zarejestrowanie sie na forum turbo bmw. Chlopaki czasem wystawiaja na sprzedaz gotowe zestawy p&p ale to i tak trzeba liczyc sie z wydatkiem kilku tysi na klamoty + drobne ******ly i na koniec strojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak myślałem właśnie, choć gdzieś widziałem że wystarczy podmienić kilka części z m52b28 i wyjdzie 220km

to kilka,to tylko wał z korbami i tłokami z b28,porting głowicy i najważniejsze nowy program do tego,pomijam już zrobienie odseparowanego dolotu,baranów,gumek,uszczelek i milion innych pierdółek

znasz Pawelo jakieś konkretne zestawy pod turbo bądź kompresor ? jakiś sprawdzony zakład który to założy i wyreguluje ?

nie,nie mój brocha,jakoś mnie to nie kręci,ale jest min. dwóch gości na forum co mają dmuchawki u siebie to ich pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej śmieszy mi rozpowszechniana na forach informacja że w silniku 2,8 zwiększymy moc kolektorem z m50b25

przez co kolektory do b25 niedługo to będą w ASO tańsze niż na forach i allegro -> bo one do tjuniku ahahahahahaha

ale to nie mit tylko Prawda.... zrobilśmy tak w m52b25 czyli oznaczenie 523 (170 km w serii) pomiar na starym kolektorze wyszedł 166km a po zmianie kolektora 181km... to jakieś 2 lata temu było... musiał bym pomęczyć kumpla czy ma te wydruki z hamowni jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie mit tylko Prawda.... zrobilśmy tak w m52b25 czyli oznaczenie 523 (170 km w serii) pomiar na starym kolektorze wyszedł 166km a po zmianie kolektora 181km... to jakieś 2 lata temu było... musiał bym pomęczyć kumpla czy ma te wydruki z hamowni jeszcze...

To samo potwierdzone w woz'a bylej e36 328..

Wysłane z mojego GT-N7000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest za zestaw?? jakaś lipa za duże pieniądze ??

Zestaw G-POWER Kompresor do slinika BMW (3577303703) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

a co myślicie o tym sprzęcie co Mariusz13 wkleił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tym sprzęcie co Mariusz13 wkleił?

Do tego zestawu brauje jeszcze wtrysków i DET lub EMU do wystrojenia tego . Jak ja robiłem u siebie zastanawiałem się nad kompresorem ma liniowe doładowanie zależne od obrotów ale wybrałem turbo bo można jeździć jak zwykłym autem a jak jest potrzebna moc to tylko wcisamy gaz i mamy doładowanie , tutaj zależy od ilości i ciśnienia spalin. Taniej wychodzi jak sobie sam kompletujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym co wkleił Mariusz niestety nic nie moge powiedziec ale szczerze polecam taki zestawik :

BMW M50 m52 turbo KIT zestawy doradztwo 400KM k64 (3548220057) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

widziałem jak zestaw jezdzi w aucie i jest konkretnie ale nie zmienia to faktu ze w Zestawie Mariusza i tym co ja wysłałem jest jeszcze masa przeróbek których samemu trzeba dokonać i doliczyć jeszcze wydatki typu kolektor , ECU ,Intercooler silikony rurki i pierdółki ;) ... nie jest to tak ze wkładasz wszystko skręcasz i jeździ ;)

sprawy turbo w m50 sa rzędu kilki tysięcy złotych ;)

co do Chipow moge polecic także tego Pana

chip BMW M20 M30 M42 M50 S50 (3577627043) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Chipy ma juz gotowe lub robi je tak jak klient sobie życzy ;) sam osobiscie mam takiego z odcinką przesuniętą do 7300 i różnica jest spora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobe sprawę jaki to koszt turbo, ale np silnik s50b32 trzeba dać z przekładką minimum 12tys

no szkoda że tak nie jest że składasz i śmigasz jak to napisałeś :) heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś troszkę podzwoniłem i tyle się dowiedziałem,

cały potrzebny sprzęt + montaż + wystrojenie przy 0,9bara ok 390KM to koszt rzędu 20tys na Śląsku i nic nas nie obchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400km to pospolicie w uturbionych m50 kwestia tego czy dzwoniles do kogos konkretnego czy jakis garazowy mechanik :D

o Firmach tuningowych niema co wspominać bo tam to cena za sprzet z robota to mozna zawalu dostac ostatnio zmieniał znajomy wydech na supersprinta dolot i mapa silnika w Leonie to przekroczyła cena 10tysi a konikow 40 więcej tylko i jeszcze auto 2 tygodnie stało

fajnie było by kupic caly silnik od Korony, sprawdzony i zakuty s50b30 :)

niewiem czy wolno dodawac linki ale sobie pozwole ;)

turboBMW.pl ? Zobacz wątek - Kompletny swap 700KM / lub goły silnik / lub cały samochód

jakby było tyle gotówki na stanie to bym sie nie zastanawiał nawet :) Tylko łykać jak Pelykan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...