Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Mam e36 z 95r. z silnikiem M52B20. Chciałbym się dowiedzieć dokładnie jakie części będę potrzebował do tego swapu, jak to dokładnie jest z tym ewsem ? Jaka jest różnica jeśli w 2.0 mam 1 vanosa, a włożę 2.8 z podwójnym vanosem ? Instalacja pasuje, czy trzeba coś przerabiać ? Dyfer i skrzynie zostawiam z 2.0. Mam okazje kupić słupek z e46 2.8 na podwójnym vanosie za 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryke najlepiej mieć razem z silnikiem z dawcy, u mnie było z tym plug&play.

co do ewsu DME, moduł i transmiter w kluczyku musi być z jednego kompletu, Jeśli masz EWS, wystarczą te trzy elementy i bedzie działać. Jeśli nie masz-> kpl ews potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zostawiasz podzespoły z 2.0 to nie będziesz miał taki samych parametrów pracy jak zmienisz sam silnik na 2.8 przecież różnią się przełożenia biegów itp.

Widzę,że napaliłeś się na silnik za 500zł szczerze dobrego silnika za 500zł nigdy nie spotkałem...Ale może masz dojście happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryke najlepiej mieć razem z silnikiem z dawcy, u mnie było z tym plug&play.

co do ewsu DME, moduł i transmiter w kluczyku musi być z jednego kompletu, Jeśli masz EWS, wystarczą te trzy elementy i bedzie działać. Jeśli nie masz-> kpl ews potrzebny.

Przy swapie na m52b28 plug&play, ale to jest podwójny vanos, czyli m52b28TU-troche różnic jest.

Co do tematu, Dawid, 500zł za słupek spoko cena, ale mnóstwo gratów będziesz musiał kupić. Ecu, przepływka, instalacja, sondy(są aż 4)... Lepiej już kupić całe m52b28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego sam chcesz to robić czy jakiś mechanik ?Powinien wiedzieć jak jest kumaty i powiedzieć co trzeba aby było cacy,a co trzeba aby jeździło...Przełożenie samego silnika bez osprzętu to pójście na skróty...A skrzynia,wydech itp. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten m52b25 wydech ten sam co w 2.0 skrzynia podejdzie bez problemu jedyne co trzeba będzie zmienić to sprzęgło bo w 2.0 jest inne to samo się tyczy m52b28 na pojedyńczym vanosie wszystko jest w " google" wystarczy poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję to 2.8 wziąść od gościa za 5stówek i wystawić na aledrogo za tysiaka :mrgreen: albo podaj namiar na gościa:mrgreen: , a co do swapowania to polecam brać wszystko z jednego auta i furą się przejechać przed wytarganiem motoru z budy inaczej zawsze coś będzie brakować albo kulało i nie będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...