Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


wymiana wiazki klapy kombi


wojtek530d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem, wymieniłem odcinek kabli od miejsca przy lewym głosniku do połowy ramy od klapy. Po tym zabiegu mam brak komunikatów na kompie że przepalona żarówka wstecznego lub brak mozliwości otwarcia klapy z pilota czy z guzika nad tablica ale za to jest inny bajer jak przepali sie jedna z zarówek postoju czy oswietlenia tablicy to mam komunikat... przepalona żarówka wstecznego; wychodze patrze a tam wsteczy jest tylko brak oświetlenia tablicy. Nie jestem pewein czy tam są dwa kable (obwody) minusowe , jak dobrze pamietam to były dwa takie same kabelki chodzi mi o kolor. Ma ktoś moze schemat instalacji klapy bo ja nie mam lub czy ktoś miał cos takiego u siebie

Edytowane przez wojtek530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu aż tyle wymieniałeś kable można było lekko poodczepiać z zaczepów w aucie potem kawałek wysunąć i wstawić dosłownie kawałek nowych i każdy dać osobno w termokurczliwe opaski i potem izolacja dobrej firmy np. 3M sama się wulkanizuje,a jakbyś zrobił kawałek wstawiany ciut dłuższy to kable nie będą się tak naciągać jak ori i będzie po problemie.Grubych i tak tam się nie upcha bo małe dziury.

Ja bym tak zrobił na razie u mnie jest okej.

ps. Masz autko w sedanie czy kombi tak z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo dobrze że wymieniałes cała wiazke brak oświetlenia może być spowodowany Tym że wiązka jest z niższego lub starszego modelu chyba że fakt jest to kombinacja kabli przez znachora. Jeśli nie, trzeba przepisać kostkę. Raz już przekonałem w sedanie ale to zabawa z miernikiem nawet nie szukałem schematu.

Wysłano z Sony S za pomocą TapaTalk 2

Edytowane przez SoulRea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem cała bo za chwile okazało by się że inny kabel padł i kolejne rozbieranie, fakt jest to łatwe ale zaczepy plastików się łamia i to nagminnie a co do komunikatów to taki myk ze jak przepaliła mi się żarówka od tablicy lub od postoju to zaraz gong ze przepalony wsteczny

Kable jakie uzyłem do tego to kabelki co są montowane w szafach sterowniczych jest mienki, bardziej niż ten z orginalnej wiazki BMW

Edytowane przez wojtek530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...