Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Temat Zbiorowy Bimmera92


Rekomendowane odpowiedzi

Filtr powietrza 75zł bodajże ale doliczałem przesyłkę od razu

wcześniej miałem audi a4 w gazie 1.6 to pamiętam jak je kupiłem przez 3 lata ani razu nie dopatrywałem się wycieków w silniku wgl mnie to nie interesowało i śmigało przez 3 lata 160tys km z wymianą podstawowych rzeczy.Ale,że chciałem coś lepszego i kupiłem to tak zwracam na wszystko uwagę

w sumie jest trochę rozczarowania bo na auto robiłem 2 lata w polu w sensie sezonowo czosnek,potem audicą z przyczepką wywoziło się,całe noce sie stało by sprzedać+tata zemną robił cały czas.Audi sprzedałem wziąłem 5800+ z czosku 8tys miałem prawie 14tys i o takiej kwocie była mowa miało być do 14tys auto,ale babka mi 2tys dała jeszcze wyszło 16tys..i mama robi za granicą i tez uzbierała i dodała 6tys i się kupiło(dla tego wszyscy tak dodali by kupić dobre auto by jedzic a nie dokładać i ani w trase nie wyjechało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, piszesz że auto uziemione a zdecydowana większość z rzeczy którą wymieniłeś i masz zamiar wymienić nie unieruchomi samochodu, więc to wszystko dziwne, na dodatek za regeneracje odbłyśników przepłaciłeś i to dużo ja za swoje dałem 123zł Dyziu tak samo...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh bo jak by wszystko było porobione tam maks 3 rzeczy zostały to ok...a tak to trochę jeszcze zostało..zacznę jedzić zacznie coś strzelać,pójdzie wahacz czy co i nagle zrobi się 10tys do włożenia z miejsca a jak bym mial tamte porobione rzeczy to nawet jak by coś poszło to robię na bieżąco a tak to wiem,że nie dam rady zrobić tego do póki tamtych nie porobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek za to, że na auto zarobiłeś sam. W tym momencie zamiast ładować ciężko zarobione pieniądze na ******ły, zrób to co Ci wszyscy dobrze radzą. Ciesz się z jazdy. Jak się zepsuje (czego Ci nie życzę) to wtedy ładuj gotówkę. BMW to tylko samochód i jak każdy lubi się zepsuć, a niektóre usterki nie wymagają natychmiastowej wymiany. Więc jeszcze raz powtarzam ciesz się jazdą (np. pojedź w góry) i nie szukaj na siłę problemów spamując to forum.

Pozdrawiam Zgibniew!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic.. miałem zamówić żarniki xenon d2s takie nie oryginalne ale 1szt 85zł czyli z 200zl wraz już z przesyłką i dzisiaj miałem zamawiać.Przyszły by zamontował bym+jedną śrubę ori bmw za 25zł zamówiłem z o-ringiem a drugą mi mechanik uszczelni ale cóż...jak na złość lewa pompka(teleskop xenon)lał jak nie wiem co i żarniki sobie muszą poczekać bo chcą nie chcąc musiałem zamówic teleskop za 180zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie drogi, ja z tą krzywą podłużnicą to se jaja robiłem bo ten problem można było rozwiązać w 38sekund patrząc na zdjęcia choćby w googlu. Ty wklejasz fotkę z cholera wie jakiego kąta i pytasz czy ktoś ci furę z trzech składał...

Przeczytałem co napisałeś o tych wszystkich wymianach itd. i powiem Ci że jak długo jeżdżę samochodami (a będzie już 20lat) to pierwszy raz słyszę aby ktoś kto ma tak małą świadomość motoryzacyjną, tak się przejmował samochodem doszukując się kłopotów. Jesteś idealnym klientem handlarza i mechanika. Ktoś napisał że fura musi mieć 350tys km przebiegu ja się obawiam ze więcej... znacznie więcej. Teraz wystarczy że uszczelka Ci się poci a Ty od razu do mechanika jedziesz i łykasz wszystko jak młody pelikan. Mechanik Ci mówi że trzeba wymienić pół fury za trzy wiadra pieniędzy a Ty się godzisz i wymieniasz.

Dam Ci radę. Przestań jeździć po jakiś tam mechanikach i słuchać tego co inni mówią. Znajdź jednego mechanika który będzie rzetelny i nie będzie chciał zerżnąć z ciebie kasę. W ogóle skąd jesteś?

Aha a propos jazdy bez palników ksenonowych. NIE MOŻNA JEŹDZIĆ BEZ PALNIKÓW PONIEWAŻ MOŻNA USZKODZIĆ PRZETWORNICE I TRAFOPOWIELACZ NIE WSPOMINAJĄC O ELEKTRYCE W SAMOCHODZIE!!!. Koniec i wykrzyknik!

Ksenon odpalany jest wysokim napięciem rzędu kilkunastu tysięcy (!) V'oltów. Gdy nie ma palników to napięcie nadal jest wytwarzane i przetwornice próbują odpalić ksenon (którego nie ma). Teraz gdzieś to napięcie musi się podziać... podpowiem Ci, trafi w instalację. Coś czuje że jak coś zaraz klęknie z tego powodu to kasa włożona w furę szybko wzrośnie... A to brzęczenie to normalna praca silników od poziomowania świateł. Słychać je bardziej bo nie masz palników (albo coś źle złożyłeś)...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat klimy sam nie sprawdzisz. Żeby mieć pewność że jest nabita, szczelna i działająca trzeba podjechać do dobrej stacji zajmującej się klimatyzacją. Lepiej zapłacić 30 - 50zł więcej i mieć pewność, że wszystko jest tak jak należy niż jeździć kilka razy do jakiś tam Józków żeby się na końcu i tak wybrać do dobrej stacji bo poprzedni nie dali rady zdiagnozować czegoś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko,że ja mam światła DRL aktywowane i xenonów bym wgl nie włączał do póki nie kupił bym żarników porządnych... tylko chodzi o to by te spalone żarniki tak od picu były tam włożone,żeby się nic nie stało(bo teraz nie są włożone i boje się,że coś przetwornice może trafić) to jak radzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to wiem kolego tylko chodzi o to,że tak jak mówiłem nie mam teraz żarników włożonych tylko te zapalniki co w nie żarniki wchodzą położyłem luzem i tak jak jest oryginalnie zakryłem pokrywę tą czarną na zatrzaski od żarników i po uruchomieniu zapłonu słychać...albo samo poziomowanie to jest albo,że wykrywa,że nie ma żarników i taki brzękot przez 2 sekundy jest i potem już nie.Dla tego lepiej chyba włożyć te zepsute żarniki ale nie uruchamiać xenonów tylko jeżdzić na DRL ale,żeby żarniki nawet popsute były tam założone,żeby nic się nie stało dobrze mówię?? bo dodam od jakiś 2 tyg auto jest bez zarników i w ciągu 2 tyg z 5 razy odpalane było i z 30km zrobione więc może nic się przetwornicom nie stało.Jutro założę te dwa żarniki i nie będę uruchamiał xenonów tylko DRL do póki nie kupie normalnych żarników

bo jedyny objaw to taki brzękot w lampach ale nie po uruchomieniu DRL tylko mimo braku żarników jak pokrętło dam na światła mijania to wtedy chyba sprawdza,że nie ma żarników i brzękot przez 2 sekund jest

Edytowane przez Bimmer92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...