Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Felgi 9 cali, jakie opony na to???


Jaro

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mam pytanko. Kupiłem fele (no nie do końca mi pasi, bo wszystkie sa 19x9 cali). Mam w planie założyc oponki 235 naprzód i 255 na tył. Co sądzicie. Wiem, że 235 na 9 calach wygląda oki, bo miałem tak w e46 (tylko na 18calach), ale nie wiem co z tymi 255.

Jaka jest Wasza opinia?, dać te 255 na tył czy dać wszystkie jednakowe 235? Chociaż nie ukrywam, że zawsze podobało mi się jak szerzej jest na tyle :)

Dzięki za sugestie. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no w sumie przód to nie ma tematu. Daję 235 bo miałem tak w e46 i mi się to podobało, zastanawiam się tylko jak to będzie wyglądać z tyłu 255 na 9 calach. Może ma ktoś jakieś foto poglądowe???

powiem tylko, że gleby ani tym podobnych rzeczy nie będzie, ale chciałbym żeby cieszyło oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie ukrywam, że zawsze podobało mi się jak szerzej jest na tyle

wizualnie patrzac od tylu to szerokosc felgi sprawia ze jest "szerszy lać" a nie opony

a jeżeli od boku podoba Ci sie jak jest z przodu naciąg a z tyłu balon to ok :) moim zdaniem nie wygląda to dobrze... optycznie powinny wyglądać podobnie, albo wszystkie balony albo wszystkie ponaciągane,

nie wiem jaki chcesz profil bo nie napisałes ale przy założeniu ze np. 40 to w porownaniu bedzie to wygladac nastepujaco:

[ATTACH=CONFIG]29763[/ATTACH]

na obrazku pomaranczowa to przednia a zielona to tylna fela,

oprocz innego wygladu zwroc tez uwage na inny rozmiar calego kola, 1,6 cm dłuższy obwód opony z tylu

jesli gdzies sie pomylilem to prosze mnie poprawic :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest kozak, ale jak wspomniałem u mnie gwintu nie będzie, a tam jest gwint, dystans i jeszcze camber :)

Dwie różne bajki, dodatkowo Stawros sam pisze, ze nie da rady jeździć, a ja tym śmigam na co dzień z rodzinką i często załadowany towarkiem :)

Może kiedyś sobie sprawię zabawkę to tam bedziemy robić wszystko wbrew teoriom i zasadom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogumienie mieszane mają wszystkie nowe M-ki i tak np. nowe M Performance 550d ma z przodu 8,5x19 245x40 a z tyłu 9x19 275x35 i nikt tam w Monachium nie zauważył że balon czy wklęsłe. Ja mam u siebie 8x18 i gumy 245x40 czyli też lekko przewymiarowane i ani śladu deformacji. Zakładaj i nie czaj się nikt tam z suwmiarką nie będzie latał

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro osobiscie zalozyl bym wszystkie takie same. Szerokosci felg nie pozwalaja na zbyt duze manewry. Wylewajaca sie opona za felge napewno niebedzie wygladac z boku. Zalozyl bym wszedzie 235/35/19. Nie poszerzaj na sile tylu opona, nic z tego ladnego niewyjdzie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro osobiscie zalozyl bym wszystkie takie same. Szerokosci felg nie pozwalaja na zbyt duze manewry. Wylewajaca sie opona za felge napewno niebedzie wygladac z boku. Zalozyl bym wszedzie 235/35/19. Nie poszerzaj na sile tylu opona, nic z tego ladnego niewyjdzie.

No i chyba tak właśnie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dystansem poczekamy, bo jest et18 a wiec nie powinno być źle...

Ja teraz mam z tylu 10j i et 18 i felga jest rowno z nadkolem. Jeszcze tak z 1-1,5cm dystansu by sie przydalo ;)

EDIT: kurna sorry, powalilo mi sie ze chodzi o 18stki... juz sie nawalilem... tyresterch.com napewno ci pomoze

Edytowane przez M a t i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...