Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie działa tempomat


Pakos

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, od paru dni nie działa mi tempomat, nie chce się wcale aktywować, auto jest z 99 roku w automacie.

Kombiakiem jeżdżę często w długie trasy i funkcja tempomatu jest dla mnie dosyć istotna.

Jadąc bardzo długo na autostradzie jednostajną prędkością wyskakuje napis "błąd oprogramowania skrzyni biegów" i wtedy odziwo tempomat zaczyna działać :) wczoraj usłuszałem jak auto stoi na parkingu, delikatne pukanie przy gałce zmiany biegów i okazało się, że cały czas puka bolczyk zwalniający drążek. Wyczytałem gdzieś na innych forach, że czujnik pod pedałem hamulca uruchamia ten bolczyk i jest też odpowiedzialny za pracę tempomatu.

Ktoś potwierdzi?? zaprzeczy??, albo jakąś inną teorię na ten temat przedstawi?? W Inpie jest tylko błąd oprogramowania skrzni biegów, który pojawia się po każdej dłuższej trasie.

Dodam jeszcze, że skrzynia działa bez najmniejszych problemów, przed wyskoczeniem błędu i po nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale w skrzyni nie ma żadnych błędów, oprócz tego który pojawia się po dłuższej jeździe, zanim się pojawi to tempomat i tak nie działa, w silniku wszystko ok. Wyskakuje tylko błąd wentylatora klimy, który jest do wymiany, ale on był już zimą uszkodzony i nie było problemów z tempomatem.

Bolczyk odblokowujący dźwignię biegów uruchamia się po wciśnięciu stopu, ale też co chwilę pstryka jak nawet nie dotykasz hamulca.

Więc chyba zacznę od tego czujnika hamulca bo nie jest drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no i dzisiaj zauważyłem jeszcze jedną rzecz, mianowicie jak wciskam stop to ustaje tykanie bolca zwalniającego dźwignię zmiany biegów. Wygląda na to, że czujnik wysyła cały czas impuls, ale światła stopu nie mrugają. Trochę to dziwne, no ale faktycznie zacznę od wymiany tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...