Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Głośniej po zmianie oleju


michal134

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to straszne klekotanie, po prostu cyka, nie zwrocilbym uwagi jesli byloby to od poczatku, ale zaczelo sie po zmianie oleju i mam wrazenie ze cichnie z kazdym kilometrem (chyba ze ja sie przyzwyczajam?). Dodam, ze cykanie slychac na jalowym biegu, po dodaniu gazu nie nasila sie. Jednak tak samo na jalowym czuc telepanie przenoszone na kabine.

Ponury: Przebieg 104 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja bym poczekał, i jakoś w te 104 tys km nie chce mi se za bardzo wierzyć, bo kto leje 10w40 gdy silnik ma zaledwie 104 tys??? Może zera zapomniałeś? Pojeździj na tym oleju tak z 5tys potem powiesz co i jak, tyle co teraz przejechałes to nic nie powie. Po prostu cały syf sie wypłukuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być bardziej przykra sprawa-poprzedni właściciel przed sprzedażą nalał doktorka i miód malina-wymieniłeś olej i ....usterka znów się unauszniła:)

ja też uważam ,że olej 5W30 ma cieńki film olejowy i można go szybciej/łatwiej zerwać a panewki nie przepuszczają takich okazji;)

Jeżeli uważasz ,że silnik cichnie to na swoją odpowiedzialność możesz sobie dalej słuchać.

Ja po takiej akcji zlałbym 5W30 i nalał 10W40 i jeżeli nastąpiłaby poprawa to po jednym okresie olejowym wlał już 5W40 MAX LIFE(wysoki TBN więc przynajmniej czysto będzie w środku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroluj też stan oleju na zimnym silniku i zawsze w tym samym miejscu,aby wynik nie był przekłamany.Sprawdzaj tak co 500km i będziesz wiedział,czy spala olej czy nie.Jeśli nic nie weźmie np. 5tyś to zmieniaj na 5w40 maxlife i będzie cacy bmw_1

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie trzeba mieć miarki w oku- od min do max to 1L (i tak jest też w innych markach) więc proporcjonalnie można to określić;)

ale pitolenie o ubytkach skoro gdzieś się "poci" (pojęcie cholernie względne) jest bez sensu.

Mi swego czasu wziął 1L na 15km jak "spociło" się pod oringiem obudowy filtra oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...