Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana tulei wachacza dwuramiennego tylnego


tomasso12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Mam problem z tylnym zawieszeniem. Wybiły mi się tuleje na tylnym wahaczu jak w realoem http://www.realoem.com/bmw/diagrams/z/a/262.png, oznaczony jest on numerem 8. Wybita jest zarówno lewa jak i prawa strona, natomiast tuleje niby są nie wymienne. Nowy wahacz to bardzo duży koszt. Znalazłem na necie informację, że niby można byłoby wprasować tuleje wykonane z poliuretanu. Tylko stąd moje pytanie, gra warta świeczki, czy ktoś to z kolegów już robił, jakie są efekty i czy w ogóle jest to wykonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czym się objawia te wybicie ?Czy ściągałeś te wahacze?Możesz wysłać tam gdzie robią poliuretany to dorobią na wzór i od razu wsadzą.Pytałem kiedyś firmę strongflex i robią na wzór co tylko klient będzie chciał.Ale wszystko zależy od ceny...Można też używkę wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko przewaliłem parę używek i niczym nie są lepsze od moich. A z neta jak się nie zobaczy to można kupić jak z mojego auta. Czym się objawia u mnie?, na nierównościach lekko ucieka tył, gdy wpadnę na studzienkę lub niewielką łatę na drodze mam wrażenie, jakby auta uciekało na boki. Nadmienię, że wszystko z tyłu mam nowe. Na szarpakach jest lekko wyczuwalny ten luz, natomiast widać to dopiero przy wyginaniu breszką. Czyli porównywalnie jak zawiecha pracuje na nierównościach. Jedyne rozwiązanie to dać poli, natomiast tuleje jako część zamienna nie występują nawet w ASO, tylko kompletny wahacz. Koszt poli znalazłem firmę w Olkuszu to 300 zł za komplet na dwa koła, więc porównując do wywalonych 2800 wydaje mi się atrakcyjną ofertą. Z moim zawieszeniem nie za bardzo jest już co zrobić, guma widać jak jest spękana, a komfort jazdy jak nie w BMW.A ja lubię, jak wszystko działa ok. Znalazłem na ich stronie tuleje dedykowane pod ten wahacz, więc wydaje mi się, że rozmiary już mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniam te tuleje na aucie ..... i są wymienne.. cena jakoś ok 60zł za sztuke lemfordera...

W e39 sedan? Gdzie kupiłeś? Bo Z tego co wiem to w tym modelu jedyna możliwość to wymiana całego wahacza albo zakladanie poliuretanu. Nigdzie nie znalazłem żeby w e39 sedan, dało się to wymienić na gumowo metalowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efendi gdyby w fabryce wsadzali poliuretan do aut to nie zarabialiby na wymianach i częściach...

Tomasso skoro mają to weź te odpowiadające twardości oryginału i zakładaj.Powiedz jaka cena wychodzi za całość czyli 4 sztuki.

Dyziu mówisz,że się wymieni bez problemu ? Daj jakiś link do takich tulei,bo pewnie niedługo u siebie będę musiał zmienić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efendi gdyby w fabryce wsadzali poliuretan do aut to nie zarabialiby na wymianach i częściach...

Tomasso skoro mają to weź te odpowiadające twardości oryginału i zakładaj.Powiedz jaka cena wychodzi za całość czyli 4 sztuki.

Dyziu mówisz,że się wymieni bez problemu ? Daj jakiś link do takich tulei,bo pewnie niedługo u siebie będę musiał zmienić. :(

poliuretany.olkusz.pl/pl/bmw-5-e39-tuleje-wahacza-tylnego-dwuramiennego-kpl-2szt-na-wahacz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to taka tuleja ma być ? http://www.iparts.pl/czesc/tuleja-wahacza,bmw,5-e39-1995-11-2003-06,528-i-193km,16-1449-5094-100572-0-57-ems8370.html#informacje-produktowe"]Tuleja wahacza QUINTON HAZELL EMS8370: Bmw 5 (E39) 528 i 193KM | Sklep iParts.pl[/url] znalazłem lemforder Najlepsze części do BMW - czescidobmw.pl to to ?

Ktoś wie?Dyzio może Ty potwierdzisz ? czy inna...

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to taka tuleja ma być ? Tuleja wahacza QUINTON HAZELL EMS8370: Bmw 5 (E39) 528 i 193KM | Sklep iParts.pl znalazłem lemforder Najlepsze części do BMW - czescidobmw.pl to to ?

Ktoś wie?Dyzio może Ty potwierdzisz ? czy inna...

Te co podałeś to są tuleje tylnej belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są wymienne ... robiłem w e53 X5 a tam jest podobny wahacz ..

do x5 koszt to ok 60zł szt

do e39 i e38 od70 do 90 zł

mało kto je wymienia bo sa trwałe dość

TULEJA WAHACZA DOLNEGO BMW E38 E39 TYL (tylna) (4744414399) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są wymienne ... robiłem w e53 X5 a tam jest podobny wahacz ..

do x5 koszt to ok 60zł szt

do e39 i e38 od70 do 90 zł

mało kto je wymienia bo sa trwałe dość

TULEJA WAHACZA DOLNEGO BMW E38 E39 TYL (tylna) (4744414399) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ale to jest poliuretan, bo z tego co pamiętam to pisałem do tego gościa gdzieś rok temu i mi odpisał, że nie mają dostępnych metalowo gumowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem,że znalazłem po 60zł poliuretany więc chyba warto by było je założyć zamiast gumy.

Właśnie zakupiłem wczoraj poliuretany, czerwone, twardość niby jak w oryginale. komplet z przesyłką 300 pln na cały tył. Jak tylko przyjdą na następny weekend biorę się za wymianę. Jaki będzie efekt, zobaczymy. Na pewno podzielę się opiniąkuog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem wczoraj poliuretany, czerwone, twardość niby jak w oryginale. komplet z przesyłką 300 pln na cały tył. Jak tylko przyjdą na następny weekend biorę się za wymianę. Jaki będzie efekt, zobaczymy. Na pewno podzielę się opiniąkuog

Nowe śruby zamawiales ? Też przy okazji można by wymienić, bo koszt nie jest jakiś duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów,że śruby koszt nie duży bo powiem szczerze,że wymieniałem z tyłu śrubę z mimośrodem i koszt coś koło 60zł za śrubę z nakrętką :)

Ja płaciłem niecałe 100zl za kpl dwóch z nakrętka i podkładka mimosrodową. Ale porównując cenę do innych śrub ori bmw to cena nie jest jakaś duża ;) tym bardziej, że po wymianie spokój jest na bardzo długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie kolegów. Auto już po wymianie tulei, przy okazji wymienione też łączniki stabilizatorów i mały wahacz od strony pasażera-o diagnostyce już nie wspomnę. Efekt nie porównywalny do poprzedniego. Auto jest sztywne i twarde. Nie buja się w koleinach, nierówności typu kocie łby nawet niewyczuwalne dla auta. Efekt 100%, mogę polecićbmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...