Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rozładowuje akumulator


tomano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie mam problem z baterią w E39 530d touring automat, coś mi kradnie prąd i bateryjka pada. Nie jest to stały pobór prądu tylko skacze np. przez kilka sekund jest 0A i nagle skacze na 4A, po chwili np. na 8A lub 10A poczym z powrotem na 2A lub 0A i tak w kółko do wyczerpania zapasów w baterii. Wyjąłem wszystkie bezpieczniki w samochodzie, o których wiem, czyli w schowku z przodu i w bagażniku, a pobór prądu dalej jest. Po pomiarach (mierzone cęgami) wyszło mi, że na przewodzie, który wychodzi z listwy plusowej (listwa jest z bezpiecznikami mocy nad dodatnim zaciskiem baterii i chodzi o najgrubszy przewód zabezpieczony bezp. MEGA 200A) jest pobór prądu przy wyjętych wszystkich bezp. No i teraz będzie najlepsza zagadka, po odpięciu plusa od akumulatora, lub tego przewodu z listwy plusowej i ponownym podpięciu pobór prądu niknie i jest zerowy. Odpięcie minusa z aku. nic nie daje. Czy ktoś może wie, o co chodzi albo miał też taki przypadek, bo nie bardzo wiem gdzie szukać, ten gruby przewód prawdopodobnie zasila listwę z bezp. w schowku z przodu, a może coś jest wpięte przed bezp. Dlaczego tylko po wypięciu plusa znika pobór prądu a po jeździe samochodem znowu kradnie prąd i tylko odpięcie plusa pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod fotelem pasażera masz drugą rozdzielnie plusową i dopiero od niej idą kable do bezpieczników w schowku.

gruby kabel wchodzi w podłogę, również pod fotelem pasażera i leci do pieca.

masz jeszcze 2 duże bezpieczniki za schowkiem, takie naprawdę duże :)

bodajże czytniki od navi i trafione rezystory klimy mogą powodować takie jajja ale ile w tym prawdy to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko po wypięciu plusa znika pobór prądu a po jeździe samochodem znowu kradnie prąd i tylko odpięcie plusa pomaga.
, bo minus masz na karoserii-najprościej mówiąc. Ja zacząłbym od sprawdzenia ładowania i alternatora, chociaż częstą przyczyną jest rozrusznik. Może dobrze odpalać, a swoje robi. Jeśli nic nie znajdziesz odepnij kabel zasilający od rozrusznika i wtedy dokonaj pomiarów. Jeśli dalej będą skoki zrób to samo z alternatorem. Ewentualnie co mi na myśl przychodzi to przebicie w skrzynce pod dywanikiem pasażera. Kiedyś już taki temat pojawił się na forum. Skupisko wilgoci i kurzu swoje robi, ale to tylko sugestia. Edytowane przez tomasso12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a padnięty wentylator klimy?? bo w 3 pinowych o ile pamiętam jest cały czas prąd nawet po wyłączeniu samochodu i u mnie był z tym problem. Po drugie miałem też problem ze świecą żarową, która robiła zwarcie i też ciągle cyrki z prądem miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator też może być winny, opcji jest wiele, kolega musi na początek iść z amperomierzem po głównym przewodzie do bezpieczników pod dywanem pasażera a następnie rozrusznik i alternator (może mieć przebicie na masę) , sprawdź nie tylko pobór, ale też rezystencje na przewodach i obwodach bezpieczników i połączeń

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grzesiek2304
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego miałem ten sam problem kilku mechaników nie mogło ogarnąć tematu więc sam znalazłem w bagażniku z lewej strony tam gdzie navi czytnik to wszystko było ciepłe nawet jak auto nie jeżdziło odpiąłem dwie wtyczki od navi i jest spoko problem zniknął a z tej navi i tak nie korzystałem bo mam dokupioną lepszą osobno :P POZDRAWIAM bmw_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...