Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie gubi trakcji - NIE DZIAŁA ASC oO


D4NI3L

Rekomendowane odpowiedzi

Mam e46 320d 136km

problem jest taki, że gdy włączam kontrolę trakcji ASC to normlanie się świeci i gdy nacisnę normalnie się wyłączy czyli jest OK

ale gdy przemiele oponami czy gubi trakcje to zapalona kontrolka od ASC powinna migać czyli, że gubi trakcję a tak się nie dzieje.

Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka będzie migać tylko przy załączonej trakcji. Czyli normalnie kontrolka jest zgaszona, zamielisz kołami i zacznie migać. Przy załączonej kontrolce w konsoli trakcja jest wyłączona, więc system anty poślizgu nie działa. To normalne, chyba, że nie zatrybiłem Twojego postu

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z postu wynika jakbyś mylił kiedy masz włączoną ASC a kiedy nie. Jak się na stałe kontrolka świeci to jest wyłączona to możesz mielić do woli. Kliknij żeby nie było kontrolki i wtedy spróbuj popalić kapcia powinna się odpalić kontrola trakcji normalnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą zimę śmigam z załączoną trakcją bo jak na zakręcie złapiesz lód albo ubity śniego to przy dodaniu gazu podczas skręcania idziesz do rowu czy w drzewo.Jak tylko często zaczyna mrugać = jest ślisko.A jak chce się bezpiecznie pobawić gasisz kontrole(kontrolka będzie świecić) i się lata :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą, że trakcja=bezpieczeństwo, pod warunkiem, że ma się głowę na karku. Ale miałem sytuacje, gdzie pod marketem było nie odśnieżone. Z włączoną trakcją koła mielą, mielą, a auto się kopie i stoi. Wyłączasz trakcję, trochę gazu i jesteś za zaspą. Systemów też trzeba umieć używać. Nie ma reguły, kiedy jeździć z trakcją, a kiedy bez. To trzeba wyczuć

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Daniel kontrola włączona - gdy nic nie świeci na środku zegarów(bynajmniej w e39) Jak świeci tzn wyłączone i możesz polecieć tam gdzie nie chcesz...

Tomasso no kopie się jedynie jak za dużo gazu dajesz albo zimówki słabe :) Ja tam na pirelli snowsport na zimę zakładam i nie narzekam,nigdy się nie kopałem,a jazda na wiejskie drogi gdy dobrze sypnie śnieg to jest wyzwanie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że nie wyłączyłeś do końca ASC, weź ten przycisk przytrzymaj kilka sekund a zaświecą się 2 kontrolki na liczniku, dopiero teraz masz w pełni wyłączony system, no chyba, że w przedliftach jest inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się tutaj kłócił jak kto ma używać systemów. Im młodsze auto tym tego więcej i chwała, że tak jest. Ba jak ktoś nie umie jeździć, to chociaż systemy po części w tym mu pomogą. Przed FL to albo działa i nie świeci się kontrolka, albo nie działa i się świeci i można iść do rowu np zimą, jak zasugerował kolega Georgii. I tu się całkowicie zgodzę, natomiast jak wcześniej wspomniałem, że systemów trzeba umieć używać. Z trakcją czy bez, ważne by do celu bezpiecznie

P.S. Zimówki Dunlop 3 generacji po jednym sezonie. W testach wysoka nota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

ASC - można je wyłączyć naciskając raz przycisk (wtedy nie mamy kontroli trakcji i świeci się kontrolka na zegarach)

DSC - możemy je ograniczyć wciskając przycisk raz (świeci kontrolka DSC), albo wyłączyć całkowicie trzymając przycisk 10sek (świeci kontrolka od DSC i żółta kontrolka hamulca ręcznego)

Jeśli na zegarach nic się nie pali to mamy WŁĄCZONĄ kontrolę trakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...