Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Czy to sonda do wymiany


Georgii

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle po skasowaniu błedu pojawia się spowrotem.Błąd w silniku lambda 1 czy sonda padła ? Dodam,że auto jeździ normalnie ale ten błąd pojwia się zawsze kiedy go skasuje.Grzałki dwóch sond grzeją normalnie jak na pierwszym screenie.

Screeny z inpy pokazują,że wartości sondy 1 stoją w miejscu,a sonda druga ładnie pracuje wartość idzie w dół i do góry czyli sonda 2 jest ok.

Czy wymieniać odrazu sonde 1 ? Czy po wymianie należy kasować też adaptację ?

Przewody sond 1 i 2 różnią się?

Może ktoś ma do sprzedania sprawną sondę o numerach 1427884 siemens to proszę PW.

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, sondy pracują w swoim zakresie, a jak skasuje to znowu się pojawia. Tylko że u mnie na cylindrach 4-6. Czasami tylko jak silnik jest zimny to zaczyna nierówno pracować, ale to nie zawsze, a jak się zagrzeje to wszystko się normuje.

Wysłane z mojego LG G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u Ciebie z odmą, ewentualnie z uszczelnieniem powietrza z zewnątrz? Może to powoduje te zakłócenia. Ja kiedyś czytałem na jakimś forum, że " sonda potrzebuje około 2-3 min na gorącym silniku żeby poprawnie pracować więc silnik jedzie z mapy bez korekcji", " Jak sonda zaczyna pracować i koryguje lewe powietrze to zaczyna pracować nierówno"-cytaty żywcem z innego forum BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego auto czy gorące czy nie sonda 1 nie zmienia parametrów(nie działa) jak na screenach wyżej.

Tomasso12 tak nie jest,bo sondy pracują zawsze nie tylko na gorącym silniku sprawdzałem przy wymianie.

Może foto z opisem,która sonda odpowiada za jakie cylindry przyda się komuś na przyszłość silnik m52.

Podłaczyłem auto pod kompa jak na biegu jałowym coś lekko silnik telepał,ale są również inne objawy uszkodzonej sondy np.gwałtowny spadek mocy czy dynamiki silnika.Aby to stwierdzić,trzeba jednak najpierw wykluczyć nieprawidłowe funkcjonowanie np. zasyfionego filtra powietrza,paliwa,świec,przewodów zapłonowych,cewek zapłonowych,krokowy,przepływomierz i czasem przepustnica.Kiedy po ich sprawdzeniu i ewentualnej wymianie silnik nadal pracuje nierówno,wtedy prawie na pewno mamy uszkodzoną sonde.Dobrze,że można podłaczyć auto pod kompa i sprawdzić parametry pracy silnika i reszty.Tak najszybciej znajdziemy przyczynę.

Sonda wymieniona na taką samą ori siemens Bmw i wszystko cacy-diagnoza uwalone ogniowo w środku.Grzałka działała i tyle.Przewody sprawodzone i żadngo uszkodzenia nie było.

Po wymianie sondy 1 skasowaniu błedu i adaptacji auto śmiga pięknie :) Drgań silnika nie stwierdzono oraz auto stało się bardziej dynamiczne i lepiej reaguje na prawą nogę bmw_1

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Długi komp pokazał błąd sondy,ale wiesz czasem błąd taki pokazuje się z innych przyczyn więc trzeba się upewnić.Najczęściej uboga czy zbyt bogata mieszanka paliwowa i będziesz miał błedy.Pokazują się jak np.pada wtrysk paliwa albo auto zasilane jest lpg i pada wtrysk-wtryski i zalewają albo nie wyrabiają,jak reduktor pada,albo jak instalacja źle ustawiona też będą błędy sond.Przy dobrych podzespołach instalacji lpg i przy dobrym ustawieniu nie ma prawa wyskakiwać błąd sond.

Więc nie zawsze tylko wymiana.Podobnie jest z silniczkiem krokowym pojawi się błąd "krokowca",a wystarczy najczęściej wyczyścić bmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz,czyli jak komputer pokazuje że nie działa- to do wymiany

nie do końca, wszystko zależy od tego jak ta sonda się zachowuje, sam błąd może świadczyć nie tylko o uwalonej sondzie , ale też o nie prawidłowym składzie mieszanki, w tym przypadku u grzegorza było widać ze ewidentnie sonda jest uszkodzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca, wszystko zależy od tego jak ta sonda się zachowuje, sam błąd może świadczyć nie tylko o uwalonej sondzie , ale też o nie prawidłowym składzie mieszanki, w tym przypadku u grzegorza było widać ze ewidentnie sonda jest uszkodzona

Właśnie o to mi chodziło że u niego było ewidentnie widać że sonda padła i do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadam się z tym,że sonda pracuje jak dodamy gazu,sprawdzałem to na zimnym i gorącym silniku.Po wymianie jak to nazwał kolega "zawieszonej sondy" auto zbiera się lepiej to pewne sprawdziłem.

Więc warto sprawdzić sondy jak auto pracuje nie tak jak powinno happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...