Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[E46] 320d z przebiegiem 330.00 - Jaki olej?


D4NI3L

Rekomendowane odpowiedzi

Żadnego Motula.. Prędzej Valvoline ..tutaj masz test oleji co prawda po rusku ale zdjęcia wszystko mówią :)

No i 5w40 oczywiście ?????????? ??? ???????? ????? - ????? VIII. ????????. ?????????? ???????????? ???????? ?????.

Najlepiej zalej dobrym olejem od BMW :BMW ORIGINAL SUPER POWER OIL 5W40 5L BIAŁYSTOK (5206875760) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Edytowane przez danieldeni20
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul, liqui moly, valvoline, to dobre firmy. Obojętnie którą firme wybierzesz to będziesz zadowolony.

O to to to to, przy następnej wymianie też sie skuszę, bo każdy poleca, elasto też przerabiałem i tak jak Bastars pisze zajedź do tłumikarzy i o nic sie nie martw, wsio dopasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem diesla 320d 136km to mialem nalatane 279 tkm i lałem Pełny syntetyk Castrola (poprzedni wlasciciel to lał), a na Twoim miejscu lał bym pełny syntetytk ale Valvoline. Wymieniałem olej co 10 tkm.

Terazm mam e46 PB i mam 272tkm i przeszedlem z Polsyntetyka (castrola) na pelny syntetyk (Valvoline Maxlife) i smigam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wymieniałem olej co 10 tkm.

Ja wymiankę robię co 15 tys.. Wprawdzie silnik benz., ale ponad 300 na blacie. Olej to Liquy Moly, polecam. Może nie najtańszy, ale na silnikach starszej generacji 15 tys. wytrzymuje, nowe silniki zalecają wymianę po 30 tys. Era starych silników rozkrzaczających się po 100 tys. km (Polonez, Maluch, Duży Fiat) i olejów, oraz mit 10 tys.do wymiany już minął. Ale wymiana na pewno nie zaszkodzi silnikowi. Im świeższy olej tym życie silnika dłuższe, pod warunkiem dobrego oleju. Propos, Castrola i Mobila rozlewają u nas w mieście na rynek krajowy. firma ma umowę z Lotosem, więc nie pytam co tam w bańkach pływa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...