Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


528 grzeje się


azi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

e39 528 z 98r. Parę miesięcy temu na obwodnicy postanowiłem trochę przedmuchać piec - na obwodnicy podciągnąłem parę razy obroty pod czerwone pole, normalna rzecz nic nie powinno się mu stać. Następnego dnia przy zwykłej porannej trasie do pracy ( mały ruch, bez katowania ) silnik zaczął się grzać. Nigdy wcześniej tak się nie działo więc trochę się zaskoczyłem. Jadę do mechaników, wymienili visco, jadę dalej. Kolejnego dna znowu się grzeję, no to znowu do mechaników, wymienili termostat. Przestał się grzać, no to elegancko. Pojeździłem parę miesięcy bez problemów z temperaturą aż wczoraj znowu wskazówka zaczęła pokazywać czerwone pole. Tutaj należy dodać, że temperatura powietrza wynosiła ok 30 stopni. Dzisiaj sprawdzę płyn chłodzący, ma ktoś pomysł co może się dziać ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę raczej wyeliminowałem - myślę, ze gdyby ona padła to by dało o wiele wcześniej efekty, nie z dnia na dzień. Chyba, że się mylę ?

Dzisiaj sprawdziłem płyn, i było go trochę na dnie. Wlałem 1.5 litra borygo, pojeździłem trochę i jak na razie jest ok. Wniosek taki, że musi mi w jakiś sposób uciekać płyn, pojeżdżę parę dni i zobaczę czy dalej go ubywa. Hmm, zapomniałem sprawdzić, czy pod korkiem nie ma majonezu. Jutro to zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium jest dobre aczkolwiek mi trafiła się jakaś felerna i była zle odlana przy mocowaniu termostatu i widać było normalnie oring miedzy głowica a ta obudową... Założyłem plastikową i już rok czasu nie ma problemów... Więc różnie z tym bywa niestety

Co do wycieku jeśli taki faktycznie jest to skontroluj wszystkie węże i połącznie wodne w silniku , częste przypadłośći to nieszczelny zbiorniczek wyrównawczy w chłodnicy , jak już wczesnie ktoś wspomniał obudowa termostatu , króciec z tyłu głowicy nad skrzynią biegów itd...

Jeśli nic nie znajdziesz a płynu nadal będzie ubywać to podjedz do warsztatu niech Ci zrobią próbę cisnieniową

Edytowane przez pawel83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...