Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Drgania na kierownicy


michal134

Rekomendowane odpowiedzi

pany taka sprawa: kazdy o tarczach i zawiasie,podstawa przy wiamianach kompletu hamulcowego jest mierzenie bicie piast jezeli jest to 0,03 badz powyzej,to wlasnie po 2 3 miechach dostaja krzywizne tarcze nowe z wiekszym czasem mocniejsze bicie. nie koniecznie moze byc wyczuwalne na hamulcu ale napewno na kole iz bicie piasty przenoszone na kola jest proporcjonalnoscia X razy wielkosc felgi a opony(na balonie mniej odczuwalne :mrgreen: ). dlatego kazdy laczy bicie z kazda pierdulka w zawieszeniu a tak naprawde trzeba oczyscic piaste z korozji mierzyc bicie,zalozyc tarcze mierzyc bicie bo uwierzcie mi na slowko co nowego nie jest 0,00 ;) a bicie tarczy moze wynosic do 0,08 na piescie,przy wentylowanych trzeba mierzyc obustronnie i po to miedzy innymi dokreca sie kolo dynamometrem aby piasta byla obciarzona rownomiernie. a wiekszosc warsztatow wali na akord nie jakosc ;) tam gdzie ja pracuje czas wymiany prostego ukladu hamulcowego przy dobrych wiatrach komplet tyl przod 3-4h a u was? godzinka?dwie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 1.07.2015 o 10:55, michal134 napisał:

Czyli wychodzi, ze jednak magiel. Tarcze były krzywe ale sa juz wymienione, bylem na trzepakach i zadnych luzow, laczniki stabilizatora byly wymieniane jakies 5 tys. km temu. Dzieki!

Pewnie tak i u mnie będzie to samo. Wydałem na zawieszenie+hamulce+ podporę wału i każdą gumeczkę redukującą drgania ponad 10tys i nie dotknąłem tylko maglownicy, drgania są więc od nowego roku robimy dalej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...