Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Luzy na wale skrzyni !!!


Stifler

Rekomendowane odpowiedzi

To mój filmik :P Niestety nie uporałem sie z tym. Wymieniłem dyfer, podpore wału 2x, lacznik elastyczny wału, tuleje dyfra i belki i to chyba beda półosie albo skrzynia. Dałem sobie spokój z tym. Jezdze az sie cos rozsypie i wtedy wymienie. Co nie znaczy, ze to walenie np. na wstecznym mnie nie wkurza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to winą jest krzyżak na wale
U mnie był zapieczony krzyzak na wale, to objawy były takie, że od 80 km/h buczało mi w aucie jak w samolocie i drżała tylna kanapa. kupiłem wał za 100zl i przestało buczeć, ale stukanie jak na moim filmiku nadal jest.

Musze pojechac na podnosnik i w powietrzu ruszac wałem i patrzec czy koła krecą sie z opuźnieniem bo Dyziu niestety kanału nie ma ;/

Ja obstawiam, ze to pół osie.

Mam też stuk na światłach jak mam luz i wbijam 1 bieg to głucho stuknie z tyłu, ale to prawdopodobnie wysprzeglik.

Możliwe, że to moze byc skrzynia Bo jak zaciągne reczny i próbuje cofać, to własinie sa te ostuki co na filmiku. Czyli przy skrzyni.

Edytowane przez Kandyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącze się z wami w bólu. Mam to samo, napierdala mi z tyłu moździerz. I też szlag mnie trafia, co wbijam bieg to smutna mina bo słychać uderzenie :(. Sprawdziłem krzyżaki i łącznik są ok. Dyfer był sieczką a w środku był metaliczny pomiot diabła - na szczęście straszy już tylko na złomie już. Założony Nowszy dyfer i uderzenia zmniejszyły się o 50%. Niestety mam przeguby rozorane jak niejedna panna i ot przyczyna. Szukam teraz tych półosi, niby tanie i niby cała masa bo na szczęście całe głowa mała i pasują od wszechobecnych 318. Dam wam znać jak już wymienie jaki będzie efekt. Pozdro i płaczę przy zmianach biegów razem z wami.

PS Skrzynie też mam zużytą, ale nowa wleci już razem z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same problemy co wy chłopaki. U mnie na 100% walą półosie, mają luz i i gdy mocniej nimi pokręce to jest ten charakterystyczny dźwięk. Nie wiem czy półosie od 328i będą pasować bo mam takowe bez luzów do kupienia za groszę. Musze sprawdzić może akurat. Chyba, że ktoś mnie uprzedzi i powie, że nie pasują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam te same objawy .... mam pytanie do filmu pierwszego luzem na wale ... ja próbowałem obracać wał bez włożonego biegu oraz z wyciągniętym wałem i o wszystko obwiniam zwalam na dryf. Ja mam skrzynie w garażu po wymianie na drugą niby dobrą. Byłem ,sprawdzić starą skrzynie chwyciłem z dwóch stron za wał gdzie siedzi tarcza sprzęgła a ruszałem za złączkę wala na skrzyni jest tam delikatny luz bez względu jaki bieg. moim zdaniem to nie skrzynia to dryf. bo obracałem tylko dryfem za pomocą wała bez skrzyni i tu jest luz jak coś dosłownie to samo co na pierwszym filmie...

A po za tym nie wiem jak wy koledzy ale ja już szukam od tygodnia nowego/używanego dyferencjał i nic sam złom i drogi, niczym z zachowania się nie różnią od mojego jest ten luz ... szukam kogoś kto mam nowy dryf. aby porównać co mam szukać lub szukać kogoś kto naprawi muj dryf.? Bo ceny są tragiczne za nowy...

Czy ktoś na goło/w ręku może porównać swój stary z nowym dyfer.? jaka jest różnica?

bmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał ze skrzynią zawsze bedzie mial maly luz. Ja juz sam nie wiem co to wali:evil: Dlatego wole cos innego sobie wymienic, niz wymieniac po omacku i tylko sie wkurzac :)

Radvanovic za tydzień spróbuję nagrać film jak to u mnie wygląda ten luz na półosiach. Czemu dopiero za tydzień? A bo ma kolega wtedy wolny podnośnik, a wkładać się pod auto nie będę :P.

Zobaczycie, porównacie czy u was jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie polecam wymienic polowke walu od strony dyfra (zerwany krzyzak). Mialem tak w compactcie, przy ruszaniu/naglym przyspieszeniu uderzenie bylo takie jak by wszystkie tuleje wozka byly pozrywane i walil on w podloge. Po wymianie walu jest spokoj, ale mam jeszcze luz na jednej polosi ktora pojdzie tez do wymiany, z tym ze tu stuki juz sa ledwo slyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wymieniony caly wał bo wlasnie krzyzak bym zapieczony. Zeby zgiąć wał musiałem w imadło wkladac :) No i niestety nadal wali. Najgorzej przy wbijaniu z 1 na 2

No właśnie te stuki. Ja mam tak, że jak wrzucę jedynkę, ruszę do przodu i jak wcisnę sprzęgło to jest jakiś stuk :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to info od Brodera. Cholercia mój mechanik sprawdzał i mówił że niby git. Jeszcze nie znalazłem półosi godnych zakupienia

Ale skoro Radvanovic wymienił cały wał i nic to nie dało, to coś jest nie tak.

Stuki wciskania tego sprzęgła to może faktycznie być ten krzyżak, ale znowu uderzenie z tyłu po dodaniu gazu to będą półosie na pewno.

Nagram filmik jak u mnie słychać te stuki półosi na "sucho" i będziemy myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to info od Brodera. Cholercia mój mechanik sprawdzał i mówił że niby git. Jeszcze nie znalazłem półosi godnych zakupienia

Czekam na ciebie "xyz" z tymi półośkami zobaczymy czy to coś da.. ja stawiam na dyferencjał krzyżak u mnie jest w porządku... a efekt ten sam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radovanovic1 tylko się nie śmiej, wiem że połowa osób pewnie uzna mnie za debila albo jakiegoś biedaka, ale raz już kupiłem część okazyjnie i to był strzal w dziesiątke. Znalazłem półosie z przegubami za 29zł sztuka - są z 318 z przebiegiem 208tys, dostałem gwarancję rozruchową 14 dni więc kupiłem w sumie razem wyszło 80zł. W marcu jade po angola 3.0 na swapa silnika/wnętrza/dyfra/półosi i wszystkich innych smieci więc narazie chcę żeby autko jeździlo bez walenia. W sumie nie mam też 100% że to te półosie dlatego lecę oszczędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...